banner461

Nevşehir'de 4 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edildi

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, kentte son bir hafta içerisinde 4 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edildi.

banner15
Nevşehir'de 4 yabancı uyruklu şahıs sınır dışı edildi
28 Eylül 2022 Çarşamba 20:27

banner134

Nevşehir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğünce Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde ve Nevşehir İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile birlikte ilimizde “Göçmen Kaçakçılığı” ve “Sınır Dışı İşlemleri” kapsamında son bir hafta içerisinde yapılan çalışmalarda;

-    Ülkemize “İllegal Giriş” yaptığı tespit edilen 2 yabancı uyruklu şahıs “Sınırdışı” edilmek üzere Niğde Geri Gönderme Merkezine teslim edilmiştir.

-     “Vize İhlali” konusuyla ilgili olarak idari işlem yapılan 1 yabancı uyruklu  şahıs “Terke Davet” (15 gün içerisinde ülkeyi terk etme yükümlülüğü) kararı alınarak serbest bırakılmıştır.

-    TEM Şube Müdürlüğünce “Silahlı Terör Örgütü Kurma Yönetme veya Üye Olma (DEAŞ)” konusuyla ilgili olarak adli işlem yapılan 2 yabancı uyruklu şahıs “Sınırdışı” edilmek üzere Malatya Geri Gönderme Merkezine teslim edilmiştir.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.