banner461

Nevşehir'de Polisler kadınlara KADES'i tanıttı

Nevşehir'de Polislerimiz AVM’de Stant Açarak KADES Uygulamasını Tanıttı.

banner15
Nevşehir'de Polisler kadınlara KADES'i tanıttı
26 Kasım 2021 Cuma 16:07

banner517
banner134

Kadına ve çocuklara yönelik risk ve tehdit unsuru oluşturabilecek durumların önüne geçilebilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen KADIN ACİL DESTEK (KADES) uygulaması hakkında toplumda farkındalığı artırmak ve daha fazla kadına ulaşabilmek amacıyla, 25 Kasım günü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerimizce Nissara AVM’de KADES tanıtım stantı açıldı.

Stantta; akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden indirebileceği KADES uygulamasına T.C. Kimlik Numarasını girerek ve sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bu uygulama ile şiddet mağduru kadınların herhangi bir tehdit anında tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112/155/156 acil çağrı merkezine ulaşmalarının sağlandığı anlatıldı.
 
KADES uygulamasının genel tanıtımı, kurulum işlem sırası ve kullanımını anlatır el broşürleri dağıtılılan stantta, kadın vatandaşlarımızın cep telefonlarına KADES uygulamasının yüklenmesi sağlandı.
 
Nevşehir Emniyet Müdürlüğü olarak kadınlarımızın şiddete maruz kalmamaları adına bütün imkânlarımız ve gücümüzle kadınlarımızın yanındayız. Şiddete maruz kalmış veya kalabilme ihtimali olan kadınlarımızın en kısa sürede yanında olabilmek için KADES (Kadın Acil Destek Uygulaması) programını telefonlarında mutlaka bulundurmalarını bir kez daha hatırlatıyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.