banner461

Nevşehir'de Radarla Hız Denetimi gerçekleştirildi

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü 5 ekibi 12 personelinin katılımı ile 6 farklı noktada eş zamanlı, kent içinde araç sürücülerine yönelik ‘Radarla Hız Denetimi’ yapıldı.

banner15
Nevşehir'de Radarla Hız Denetimi gerçekleştirildi
21 Kasım 2019 Perşembe 12:20

banner134

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü 5 ekibi 12 personelinin katılımı ile 6 farklı noktada eş zamanlı, kent içinde araç sürücülerine yönelik ‘Radarla Hız Denetimi’ yapıldı.

Trafik kazalarının oluşumunda %36 gibi büyük bir paya sahip olan Hız İhlallerinin önlenmesi ve algılanan yakalanma riski duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla; 16-17 Kasım 2019 tarihlerinde Nevşehir genelinde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü 5 ekibi 12 personelinin katılımı ile 6 farklı noktada eş zamanlı Özel Denetim 91-Radarla Hız Denetimi gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada;

 559 Adet araç kontrol edilmiş,

136 adet sürücüye Hız Sınırlarını Aşmak,

125 adet tescil plakasına Hız Sınırlarını Aşmak,

100 adet sürücüye ise diğer maddelerden işlem yapılarak  22 adet araç trafikten men edilmiş ve  1 sürücü belgesine geçici olarak el konulmuştur.
 

Nevşehir'de Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik yapılan ‘Radarla Hız Denetimi’nin devam edeceği kaydedildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.