banner461

Nevşehir'de uyuşturucu operasyonlarına 2 tutuklama

Nevşehir'in Avanos ve Gülşehir ilçelerinde uyuşturucu operasyonunda yakalanan 5 şüpheliden 2'si tutuklandı.

banner15
Nevşehir'de uyuşturucu operasyonlarına 2 tutuklama
10 Haziran 2022 Cuma 16:56

banner517
banner134

İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamaya göre,

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı unsurları tarafından uyuşturucu madde ve yasadışı ekimle mücadele kapsamında icra edilen faaliyetlerde; 

1.   03 Haziran 2022 tarihinde Gülşehir İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, O.G., A.G, ve H.Ö. isimli şahısların evinde ve eklentilerinde yapılan aramada; (9) kök  kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında Gülşehir Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak ve 2313 Sayılı Uyuşturucu Maddelerin Murakabesi Hakkında Kanuna Muhalefet suçundan adli işlem başlatılmıştır. 

2.    06 Haziran 2022 tarihinde Avanos İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında, H.G. ve Ö.B. isimli şahısların üzerinde ve bulundukları araçta yapılan aramada; (245) gram metamfetamin isimli uyuşturucu ve uyarıcı madde ele geçirilmiştir. Şahıslar hakkında Avanos Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti, Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak ya da Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Kullanmak suçlarından, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.