banner461

Nevşehir'de yılbaşı gecesi polis kuş uçurtmayacak!

Nevşehir'de Emniyet 2022 Yılbaşı Tatili Sürecinde Trafik ve Asayiş Tedbirleri Artırılarak Gerekli Tüm Tedbirlerini Aldı.

banner15
Nevşehir'de yılbaşı gecesi polis kuş uçurtmayacak!
30 Aralık 2021 Perşembe 20:43

banner517
banner134

Nevşehir Emniyeti yılbaşı öncesi kuş uçurtmuyor. Bu kapsamda Asayiş ekipleri yılbaşı öncesi denetimlerini arttırdı. 

Alınan güvenlik tedbirleri kapsamında Nevşehir il genelinde vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla, bugünden itibaren 1 Ocak 2022 saat 08.00'e kadar emniyet ve jandarma ekiplerince, Yılbaşı gecesi saat 24.00'ten sonra trafikte alkol denetimlerine ağırlık verilecek çeşitli hava araçları ve motorize ekipler etkin kullanılacak Ayrıca Kovid-19 tedbirlerine uyulup uyulmadığı da denetlenecek.

Nevşehir'de yılbaşı gecesi vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla gece boyunca eğlence mekânlarının bulunduğu alanların giriş çıkışı ve araçlar üzerinde uygulama yapılacak.

Yılbaşı öncesi, yılbaşı akşamı ve sonrasında Covid-19 tedbirleri, genel güvenlik ve asayiş uygulamaları, terör örgütlerinin faaliyetlerine yönelik tedbirler ile trafik tedbirlerine ilişkin vatandaşlarımızın yeni yılı huzur ve güven içinde girmelerini sağlamak amacıyla, genel güvenlik ve asayişin temini, istihbarat ve terör değerlendirmeleri dikkate alınarak;

Nevşehir ilimizde gerçekleşebilecek her türlü terör olaylarına ve asayişe müessir olaylara önceden müdahale edebilmek, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, genel güvenlik ve asayişin temini açısından; salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına;

Nevşehir İlimiz ve İlçelerimizde Trafik ve Asayiş Tedbirleri artırılarak gerekli tüm Emniyet Tedbirleri alınmıştır.

Vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar, kazasız günler dileriz.

Vatandaşlarımız Emniyet ve Trafik İle İlgili Herhangi bir sorunları olması durumunda aşağıdaki telefon numaralarından bize ulaşabilirler…

NEVŞEHİR EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İHBAR, İSTEK VE ŞİKÂYETLERİNİZ İÇİN MÜRACAAT EDİLEBİLECEĞİNİZ TELEFON NUMARALARI

ACİL DURUM ÇAĞRI NUMARASI     112

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ SANTRAL: 0 384 213 13 77  - 78 -  79

0 505 318 50 00 - 01 – 02

0 384 213 39 18

KALE ŞEHİT İSMAİL ARSLAN POLİS MERKEZİ AMİRLİĞİ: 0 384 213 10 59

ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 212 30 29

BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 213 17 95

ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 213 80 81

İLÇELERİMİZ:

ACIGÖL İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ: 0 384 311 33 98

AVANOS İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 511 40 36

DERİNKUYU İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ: 0 384 381 30 40

GÜLŞEHİR İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 411 32 10

HACIBEKTAŞ İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 441 29 22

KOZAKLI İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİ: 0 384 471 40 23

ÜRGÜP İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ: 0 384 341 40 58

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine yılbaşı tedbirlerini içeren genelge gönderdi.

Yapılan açıklama şöyle; 

Bakanlığımız tarafından vatandaşlarımızın yılbaşı gecesini huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Yılbaşı tedbirleri kapsamında Emniyet, Jandarma, Sahil Güvenlikten oluşan 340.351 personel, 55.466 ekip görev alacak, 769 hava aracı, 218 deniz aracı ve 588 dedektör köpekten de yararlanılacak.

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’nun imzasıyla güvenlik önlemlerini içeren Yılbaşı Tedbirleri Genelgesi 81 İl Valiliğine gönderildi.

Bu tedbirlerin etkinliğini artırmak ve üst düzey koordinasyonu sağlamak amacıyla, 31 Aralık Cuma günü başta Bakanımız Sn. Süleyman Soylu olmak üzere, Bakan Yardımcıları, Emniyet Genel Müdürü, Jandarma Genel Komutanı, Sahil Güvenlik Komutanı, Göç İdaresi Başkanı ve bakanlığımızın diğer üst yöneticileri ülkenin dört bir yanında sahada olacak.

Tüm il valileri, kaymakamlar, il/ilçe emniyet müdürleri, il/ilçe jandarma komutanları görev yaptıkları il/ilçelerde olacak ve yeni yılın ilk ışıklarına kadar görevlerine devam edecek. İhtiyaç duyulduğunda koordinasyonu sağlamak ve ülke düzeyindeki olayları anlık olarak takip etmek amacıyla bakanlığımız GAMER merkezinde Bakan Yardımcımız başkanlığında, İller İdaresi Genel Müdürü Emniyet Genel Müdür Yardımcısı, Jandarma Genel Komutan Yardımcısı ve Sahil Güvenlik Komutan Yardımcısı yeni yılın ilk ışıklarına kadar bilfiil koordinasyon görevini sürdürecek. 

Yılbaşı gecesinin huzur ve güven içinde geçirilmesi için 30.12.2021 günü saat 08.00 ile 01.01.2022 günü saat 08.00 arasında tedbirler yoğunlaştırılacak.

Bu kapsamda Jandarma Genel Komutanlığınca 6.522 adet uygulama noktası oluşturuldu. 8.164 trafik, 63.871 diğer birimlerden olmak üzere toplam;

 • 72.035 personel,

 • 16.429 ekip, 

 • 674 hava aracı ve 352 dedektör köpek görev yapacak.  

Emniyet Genel Müdürlüğünce 7.560 adet uygulama noktasında, 21.558 trafik, 243.742 diğer birimlerden olmak üzere toplam; 

 • 265.300 personel, 

 • 38.741 ekip, 

 • 86 hava aracı,

 • 55 deniz aracı ve 228 dedektör köpek görev alacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığınca;

 • 163 yüzer unsur,

 • 9 hava aracı,

 • 124 kara aracı,

 • 8 dedektör köpek ve 561 karargah/hareket merkezi personeli olmak üzere toplam 296 ekip ve 3.016 personel görevli olacak.

Trafik Tedbirleri En Üst Düzeye Çıkarılacak


Trafik ekip/timleri; yol güzergahlarında, seyir halinde ve sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek şekilde tepe lambaları sürekli yanar vaziyette konuşlandırılacak. Yağış nedeniyle karayolunun kapanması durumunda araçları, önceden belirlenen alternatif güzergahlara veya dinlenme alanlarına yönlendirecek. Vatandaşlarımızın evlerine sağlık içinde dönmelerini temin için özellikle yılbaşı gecesi saat 24.00’ten sonra trafikte alkol denetimlerine ağırlık verilecek. 

Kayak merkezlerinin bulunduğu illerimizdeki (Bursa-Uludağ, Ankara-Elmadağ, Bolu-Kartalkaya, Kayseri-Erciyes, Çankırı-llgaz, Erzurum-Palandöken, Kars-Sarıkamış gibi) turizm merkezlerine diğer illerden trafik akışının yoğunlaşacağı değerlendirildiğinden, bu illere ulaşım sağlayan güzergahlarda ilave trafik tedbirleri alındı. Trafik kontrollerinde, kış şartları da göz önünde tutularak araçlarda teknik yönden bir eksiklik veya aksaklığın bulunup bulunmadığı; ışık donanımlarının faal olup olmadığına dikkat edilecek, herhangi bir eksiklik tespit edilen araçların trafiğe çıkışına izin verilmeyecek. Kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde sabit/seyir halinde ve tepe lambaları yanar vaziyette trafik ekipleri görevlendirilecek. Güzergâhta buzlanma, yoğun kar yağışı veya tipi gibi seyir güvenliğini tehlikeye düşürebilecek durumların tespit edilmesi halinde yolun durumu ile ilgili, diğer kurumlarla birlikte gerekli tedbirler gecikmeksizin alınacak. 81 ile gönderilen genelge kapsamında kritik tesislerdeki güvenlik önlemleri artırılarak buralarda ilave tedbirle alınacak. 

İHA, Drone Gibi Hava Araçları ile Motorize Ekipler Etkin Kullanılacak


Terör örgütü mensuplarının ülkemize legal/illegal geçiş arayışı içerisinde olduğu göz önünde bulundurularak sınır hattında alınan tedbirlerin artırılacak.Terör örgütü mensuplarının EYP tarzı eylemler yapabileceği göz önünde bulundurularak büyükşehirlerimiz başta olmak üzere gümrük kapılarında alınan tedbirler artırılacak. Başta araç, gereç ve dedektör köpekler olmak üzere gerekli olan tüm unsurlar seferber edilecek, deniz kenarında bulunan illerde Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü kıyı emniyeti birimleri tarafından planlamalar yapılarak, gerekli tedbirler alınacak. 


Kolluk birimlerinin elindeki helikopter, İHA ve drone gibi hava araçları ve motorize ekipler etkin olarak kullanılacak. Denize kıyısı olan illerde başta Sahil Güvenlik Komutanlığı birimleri ve diğer kolluk kuvvetleri ile birlikte göçmen kaçakçılığı ve yasa dışı faaliyetlere yönelik alınan caydırıcı etkin tedbirlere devam edilecek. 


Vatandaşlarımızın can güvenliğine büyük tehdit oluşturabilecek uyuşturucu, kaçak ve sahte alkollü içkinin satışının engellenmesi ve ele geçirilmesine yönelik yıl boyunca yapılan mücadele yılbaşı günü de etkin bir şekilde yürütülecek. 
 

Koranavirüs Tedbirleri de Denetlenecek


Yeni yıl programları dolayısıyla insan yoğunluğunun artabileceği konaklama tesisleri, eğlence mekanları, restoran, kafe vb. yerlerde Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan “Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi” ile Bakanlığımızca yayımlanan genelgelere uyulup uyulmadığına yönelik etkin, yoğun ve sürdürülebilir denetimler gerçekleştirilecek.

Yılbaşı tedbirleri kapsamında görevli personel tarafından salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske kullanımı ve mesafe kuralına uyulacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.