banner461

DSİ Nevşehir'de 3 Arazi İçin Toplulaştırma Kararı Verdi

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü; Nevşehir'de bulunan üç yerde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasına karar verdi.

banner15
DSİ Nevşehir'de 3 Arazi İçin Toplulaştırma Kararı Verdi
15 Ağustos 2022 Pazartesi 12:01

banner517
banner134

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Nevşehir'e bağlı bazı ilçelerin belde ve köylerinde arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılacak.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de bugün yayımlandı. Bu kapsamda, DSİ'nin Nevşehir'de Avanos ilçesine bağlı Göynük köyü ve Özkonak beldesi ile, Ürgüp ilçesine bağlı Karain köyünde, arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapmasına karar verildi.

Resmi Gazetede; "Kayseri ve Nevşehir illerinde bulunan ve ekli lisede isimleri belirtilen yerlerde arazi tapulaştırılması ve tarla içi geliştirme hizmetleri yapılmasının 6200 sayılı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülen hizmetler hakkında kanunun ek 9.'cu maddesi gereğince karar verilmiştir. " denildi.

 Arazi toplulaştırması nedir?

Farklı nedenlerden dolayı ekonomik anlamda tarımsal faaliyetlerin sürdürülemediği şekilde parçalanan, dağılan, parseli bozuk şekillerde olan arazilerin; devlet eliyle ya da sahiplerinin talepleri üzerine tarım yapılabilmesi için şekillendirilmesi ve düzenlenmesi uygulamasına arazi toplulaştırma deniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.