banner461

Nevşehir Belediyesi ağaçları buduyor

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir merkezindeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı.

banner15
Nevşehir Belediyesi ağaçları buduyor
15 Kasım 2019 Cuma 18:52

banner134

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehir merkezindeki ağaçların bakım ve budama çalışmalarına başladı.

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde başlatılan ağaç budama çalışmaları devam ediyor.

Şehrin ana caddeleri başta olmak üzere tüm cadde, sokak, refüj ve parklarda kısacası belediyenin sorumluluğunda olan tüm alanlarda budama faaliyetlerine titizlikle devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri süratle işlerini sürdürüyor.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “Çevre ve Doğa Dostu Belediyemiz olarak başlattığımız ağaç budama işlemleri ile elektrik ve iletişim hatlarının ağaç dallarından kaynaklı tehlike oluşturması önleniyor. Görüşü engelleyen yerlerdeki budama işlemleri oluşabilecek kaza riskini en aza indirmiş olurken bir taraftan da yollar üzerine eğilmiş dallarda bu arada göz estetiğine uygun bir şekilde budanarak şehrin genel görüntüsü daha güzel hale getiriliyor.”dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan budama konusunda öncelik gerektiren ağaç ve dallar varsa bunların Nevşehir Belediyesine  bildirilmesi ya da müdürlüğümüze dilekçe verilmesi suretiyle kesme ve budama işlerinin teknik ekibimiz tarafından değerlendirilerek gereken işlemin yapılacağını kaydettiler.

Öte yandan Belediye tarafından budanan ağaçlar, kar yağmadan önce dar gelirli vatandaşlara kışın yakmaları için yakacak olarak verilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.