banner461

Nevşehir'de Berber Ve Kuaförler Denetlendi

Nevşehir'de koronavirüs salgını tedbirleri kapmasında berber ve kuaför gibi işletmeler denetlendi.

banner15
Nevşehir'de Berber Ve Kuaförler Denetlendi
16 Mart 2021 Salı 21:04

banner517
banner134

Kontrollü Normalleşme için Dinamik Denetim Modeli kapsamında Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel koordinesinde, yetkililerin öncülüğünde her faaliyet alanına yönelik denetimler sürüyor!

Bu kapsamda bugünde, Nevşehir il merkezinde berberler/kuaförler/güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar, masaj salonlarına yönelik Nevşehir Valiliğince oluşturulan denetim ekibi tarafından denetimler yapıldı.

Koronavirüsün yayılım hızını düşürmek amacıyla Nevşehir'de yapılan denetimlerde berberler /kuaförler güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar, masaj salonları gibi yerlerde, mesafeli oturma planı, HES kodu sorgulama, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi.

Yapılan denetimlerde maske, sosyal mesafe ve hijyen başta olmak üzere birçok kurala uygunluk denetlendi. Yetkililer denetimlerin her gün devam edeceğini belirterek vatandaşların kurallara uymasını istediler.

Denetim faaliyetlerinde kolluk kuvvetlerinin yanı sıra tüm kamu kurum ve kuruluşlarından, yerel yönetimler ve meslek odalarından destek alınıyor.

Denetime katılan Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Yusuf Şahin yaptığı açıklamasında; "Valiliğimizce yürütülen "Covid-19 Dinamik Denetim Modeli" kapsamında bugün İl Müdürlüğümüzce Belediye zabıta personelinin de katılımıyla berberler/kuaförler/güzellik merkezleri, hamamlar, saunalar, masaj salonları vb. yerlerin denetimini gerçekleştirdik. Sarı kategoriden Mavi kategoriye geçebilmemiz için lütfen tedbirleri elden bırakmayalım." dedi.

Öte yandan haftanın 7 günü sürecek sıkı denetimler kapsamında ilimiz Nevşehir genelinde yarında (17 Mart Çarşamba) internet kafeler/salonları, düğün ve/veya nikâh salonları, lunapark/tematik parklar, ganyan, ı̇ddaa ve milli piyango bayileri denetlenecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.