banner461

Nevşehir'de Bereket Lapa lapa Yağıyor !

Nevşehir'de beklenen kar yağışı akşam saatlerinden itibaren lapa lapa yağmaya başladı.

banner15
Nevşehir'de Bereket Lapa lapa Yağıyor !
13 Ocak 2021 Çarşamba 17:47

banner143
banner134

Sonunda hasret bitti ve 13 Ocak 2021 Nevşehir il genelinde beklenen yılın ilk karı başladı.

Nevşehir'de beklenen kar yağışı akşam saatlerinden itibaren lapa lapa yağmaya başladı. Kar yağışı, Nevşehir kent merkezinde ve tüm ilçelerinde etkili oluyor. Yer yer lapa lapa yağan kar nedeniyle Nevşehir tamamen beyaza büründü. 

METEOROLOJİ UYARMIŞTI

Nevşehir'de meteorolojinin uyarılarının ardından aniden başlayan kar yağışı sürücüleri hazırlıksız yakaladı. Bazı sürücüler ise araçlarına zincir takmaya başlayarak yağışa hazır olduklarını söyledi. Bazı vatandaşlar ise ellerine semaya açarak, şükürler olsun işte beklediğimiz rahmet geçte olsa yağmaya başladı şeklinde konuştular.

Kar yağışı ile birlikte toprağında canlanmaya başlayacağını ifade eden Nevşehirli çiftçi vatandaşlar, yağışların beraberinde bereket getirmesi temennisinde bulundular.

Yetkililer vatandaşları uyararak, kar yağışı ile birlikte trafiğe lüzum olmadıkça çıkmamaları gerektiğini çıkanların ise mutlaka kar lastiği takmalarını ayrıca ulaşımda olası aksamalar, soba zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Nevşehir'e ayrı bir renk katan aydınlatma ışıkları kar yağışı ile birlikte kent merkezine ayrı bir güzellik kattı.

Kar yağışını büyük bir sabırsızlıkla bekleyen Nevşehirli vatandaşlar lapa lapa yağan kar yağışının ardından cep telefonlarına sarılarak, çektikleri fotoğraflarını sosyal medyadan sevenleriyle paylaştılar.

Tarih: 13-01-2021 Maşallah Nevşehir'deyılın ilk kar’ı...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.