banner461

Nevşehir'de buz tutan dereler kartpostallık görüntü oluşturdu

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Nar kasabasında bulunan şelale ve dereler dondu. Kadirah Şelalesi'nin donmasıyla kartpostallık görüntü ortaya çıktı...

banner15
Nevşehir'de buz tutan dereler kartpostallık görüntü oluşturdu
23 Ocak 2021 Cumartesi 17:01

banner517
banner134

Hafta başından itibaren soğuk havanın yaşamı olumsuz etkilediği Nevşehir'e dereler ve şelaleler dondu. 

Beklenen kar yağışının yeteri kadar yağmaması buna keza gece eksi 18 dereceye kadar düşen hava sıcaklıkları Nevşehir'de hayatı olumsuz etkiliyor. 

Nevşehir il genelinde bir çok süs havuzlarında sular donarken, Nar kasabasında yıllardır donmayan dereler, doğa harikası Kadirah Şelalesi ve vadisi soğuk havanın etkisiyle dondu.

Vadi yürüyüşüne Doğa fotoğrafçısı İsmail Kaygısız (Kolombo) beyaza bürünerek adeta beyaz gelinliğini giyen Nar vadisinde, donan Kadirah (çağlayan) şelalesi önünde hatıra fotoğrafı çektirerek manzaranın eşsiz güzelliğini ölümsüzleştirdi.

Doğa Harikası Kapadokya'da NAR Kasabası...

Kadirah şelale (çağlayan) ve deresi; Nevşehir İl merkezine 3 km uzaklıkta tabiî güzelliği fevkalâde olan Nar kasabasında bulunan vadinin doğal güzellikleri arasında bir de şelale yer almaktadır Bölgede Nevşehir Çayının bazalt kayalarını yararak açtığı çok sayıda delik ve çağlayanlar vardır.

Nevşehir Nar kasabasında 'Kadirah Şelalesi'nin donmasıyla kartpostallık görüntü oluştu.

İşte Nevşehir merkez ilçeye bağlı Nar kasabasından İsmail Kaygısız (Kolombo) ın objektiflerine takılan mükemmel görüntüleri gelin birlikte izleyelim...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.