Derinkuyu Belediyesi, 11 Eylül’de başlayacak olan2023-2024 Eğitim öğretim yılı öncesi öğrencilerin temiz bir ortamda eğitim görmesi için ilçedeki okullarda temizlik ve dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

Belediye başkanı Bülent Aksoy’un talimatıyla, İlk ders zili çalmadan önce ilçe merkezinde bulunan bütün okulların temizlikleri yapılarak öğrencilerimiz için hazır hale getiriliyor.

Eğitime her zaman çok yönlü desteklerini sürdürdüklerini belirten Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, “Her zaman ilçedeki okullar ve yöneticileri ile irtibat halindeyiz. Bahçe düzenlemesi ve temizlik desteğinden derslik ihtiyaçlarına kadar elimizden geldiğince okullarımıza ve dolayısıyla öğrencilerimize sahip çıkmaya özen gösteriyoruz. Bütün çalışmamız çocuklarımızın fiziki koşulları uygun, sosyal donatıları tam okullarda öğrenim görmelerini sağlamak. Okullar açılmadan başlattığımız bu çalışma programı ile de Temizlik ekiplerimiz ilçemiz okullarında temizlik çalışması yaptı. Yeni öğretim yılının tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.