banner461

1000 Meslek Lisesi Projesiyle Nevşehir’de Bir İlk...

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Meslek Liselerine Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı kurulumu yapılmaya başlandı.

banner15
1000 Meslek Lisesi Projesiyle Nevşehir’de Bir İlk...
10 Haziran 2021 Perşembe 11:54

banner517
banner134

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Meslek Liselerine Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı kurulumu yapılmaya başlandı. İlk etapta Türkiye genelinde 50 pilot okula kurulan bütünleşik laboratuvarlardan biri ilimizde Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kuruldu. 

MEB'in okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" Nevşehir’de tüm hızıyla devam ediyor. “1000 Okula 1000 Kütüphane” projesiyle okullarımızın kütüphaneleri zenginleştirildi. Şimdi de “1000 Meslek Lisesine 1000 Laboratuvar” projesiyle Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bütünleşik laboratuvarın kurulumu tamamlandı.  

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR “Milli Eğitim Bakanlığımız, meslek liselerimize yönelik projeleriyle meslek liselerimizin iyileşme sürecini sürekli canlı tutarak mesleki eğitimde gelinen yeri her zaman daha ileriye taşımaktadır. Bütünleşik laboratuvar kurulumu da öğrencilerimizin çok yönlü gelişimini destekleyecek bir projedir. Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde kurulan bütünleşik laboratuvar öğrencilerimizin analitik düşünme, yorumlama gibi becerilerini geliştirecek ve onları daha donanımlı hale getirecektir. İlimiz eğitimine ve okulumuza hayırlı olsun.” diyerek memnuniyetini dile getirdi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.