banner461

5 Dersane Yeni Dönemde Özel Okul Olacak

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Nevşehir ili genelinde bulunan 7 dershaneden 5’inin özel okula dönüşmek konusunda başvuruda bulunduğunu açıkladı.

banner15
5 Dersane Yeni Dönemde Özel Okul Olacak
24 Haziran 2015 Çarşamba 23:59

banner517
banner134
NEVŞEHİR(MHA) İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Nevşehir ili genelinde bulunan 7 dershaneden 5’inin özel okula dönüşmek konusunda başvuruda bulunduğunu açıkladı.

Şimşek, “5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununda yapılan değişiklik çerçevesinde özel dershane ve özel öğrenci etüt merkezlerinin özel okula dönüşüm süreci devam etmekte olup, 01 Eylül 2015 tarihinde bu kurumların faaliyetleri sona erecek. İlimiz genelinde bulunan 7 dershaneden 5 tanesi dönüşüm için başvuruda bulunmuş olup, henüz dönüşümü Bakanlıkça onaylanmış ve çalışma ruhsatı verilmiş herhangi bir dershane bulunmamakta. Dönüşüm sürecini tamamlayarak özel okula dönüşecek dershanelerin listeleri Bakanlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet siteleri üzerinden duyurulacak. Veli ve öğrencilerimizin asılsız bilgi ve yönlendirmelere itibar etmemeleri, gereksiz mağduriyetlerin yaşanmaması için tüm kamuoyunun bilgilerine duyurulur” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.