banner461

Acıgöl'de Çevre dostu ilkokulun suyu da elektriği de doğadan...

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) "Çevre Dostu Bin Okul" projesi kapsamında hazırlıkları tamamlanan Acıgöl ilçesi'ndeki Atatürk İlkokulu, elektriğini ve suyunu doğadan karşılıyor.

banner15
Acıgöl'de Çevre dostu ilkokulun suyu da elektriği de doğadan...
13 Mayıs 2022 Cuma 20:30

banner517
banner134

Çevre Dostu 1000 Okul Projesi kapsamında Acıgöl Atatürk İlkokulu'nda yapımı tamamlanan Sıfır Atık Kütüphanesi'nin açılışı; Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Kırım, ilçe protokolü, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

Uygulama, Çevre dostu diğer Okullarımızada rol model olacak...

Okulda yürütülen çalışmalar hakkında misafirlere bilgi veren Okul Müdürü Oğuzhan Özgür; Milli Eğitim Bakanlığı'nın pilot uygulamayla 1000 okulda yürüttüğü proje kapsamında okulumuzda enerji verimli led aydınlatmalar, lavabolarda fotoselli bataryalar, yağmur ve kar suyu depolama sistemi ve çatıya kurulumu yapılan güneş panelleriyle okulumuzun elektriğini de güneş enerjisinden karşılayacağız, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Semih Kırım, "Amacımız, "Temiz Çevre, Temiz Okul, Temiz Enerji, Sağlıklı Nesil" bu kapsamda projemize gönüllü olarak görev alan yönetici, öğrenci, öğretmen ve velilerimize de teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.