banner461

Altınyıldız Fen Ve Anadolu Li̇sesinde 18 Mart Şehitleri Anma Programı

Altınyıldız Kolejinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı düzenlendi. 

banner15
Altınyıldız Fen Ve Anadolu Li̇sesinde 18 Mart Şehitleri Anma Programı
21 Mart 2022 Pazartesi 16:08

banner517
banner134

Altınyıldız Kolejinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma programı düzenlendi. 

Ey Çanakkale, ey şehit şehir 

Sende yağmurlar ne güzeldir 

Sende yağmurlar bir başkadır 

Hüzün hüzün, sessiz sessiz yağan yağmur 

Şehit oğullarına ağlamayan 

Şehit analarının gözyaşlarıdır. 

Türk milletinin varlığını tekrar ispatladığı ve “Çanakkale Geçilmez” dediği gün, tüm Türkiye’de olduğu gibi Altınyıldız Kolejinde de coşkuyla kutlandı. Program Atatürk ve vatan savunmasında hayatını kaybetmiş aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra okulumuz Tarih öğretmeni İbrahim DEMİR günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. 

Programımız Çanakkale slaytı ve Çanakkale Destanı adlı oratoryosu ile devam etti. Çanakkale paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen bir Cihan imparatorluğu içinden kahraman bir milletin varlığını bütün dünyaya ispat ettiği, tarihte eşine rastlanmayacak kadar muhteşem bir milli duygu, milli inanç, İstiklal, kahramanlık ve milli şahlanışın başlangıç noktasıdır. Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özveri ile milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. 

Altınyıldız Koleji olarak bu şanlı destanı nesilden nesile aktararak, bu mukaddes emaneti daima hatırlayacak ve hatırlatacağız. Bu inançla Çanakkale Zaferi’ni en içten duygularla kutluyor; 18 Mart Şehitler Günü'nde bu kutsal topraklar uğruna hiç çekinmeden canını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yâd ediyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.