banner461

Altınyıldız İlköğretim Bursluluk Sınavları Tamamlandı

Altınyıldız İlköğretim Bursluluk Sınavları Tamamlandı...

banner15
Altınyıldız İlköğretim Bursluluk Sınavları Tamamlandı
15 Mart 2021 Pazartesi 10:14

banner517
banner134

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş ve Bursluluk Sınavı 13 Mart 2021 Cumartesi günü saat 10.00’da 5. ve 6. Sınıflar için ,saat 14.00'te  7.sınıflar ,14 Mart 2021 Pazar günü saat 10.00’da 4.sınıflar 1.Oturum, saat 14.00’de ise 2.oturum olarak 4.sınıflariçin yapıldı.

Altınyıldız İlköğretim Kurum Müdürü  Mehmet ERAVCI yaptığı açıklamada :‘ Nevşehir kamuoyuna Altınyıldız İlköğretim Kurumuna göstermiş oldukları ilgiden ve okulumuza vermiş oldukları değerden dolayı teşekkür ediyorum.Sınavlarımız Maske –Mesafe ve Hijyen kuralları çerçevesinde seyreltilmiş sınıflarda yapılmışolup,maskesiz öğrenciler sınava alınmamış ve öğrencilerin sınav başvurusu esnasında sisteme girdikleri HES KODları sınav sabahında sorgulanmıştır.

Akademik,sosyal ve sportif başarıları ile 22 yıldır Nevşehir ve Türkiye’nin değeri olan okulumuza velilerimizin gösterdiği bu yoğun ilginin mutluluğunu yaşamaktayız.Altınyıldız İlköğretim OkuluOrtaöğretime Geçiş Sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur.Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan okulumuz ; öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve de Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam edecektir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş ve Bursluluk sınavlarımıza yoğun ilgi gösterenvelilerimize, ter döken öğrencilerimize, sınavın organizasyonunda görev alan idareci, öğretmen ve personelimize teşekkür ediyorum. ' ifadelerine yer verdi.

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda çağdaş ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumu olarak, gelişmiş  ülkeler arasında yer almanın en temel koşulu, eğitimin kalitesini yükseltme bilinciyle ve Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için , öğrencilerimizin kendi becerilerini ve ilgilerini de dikkate alarak, doğru yönlendirmeye çalışıp, aklın ve bilimin ışığında Türkiye’nin geleceğini yetiştiriyoruz.

ALTINYILDIZ İLKÖĞRETİM KURUMU

TÜRKİYE'NİN EĞİTİMDEKİ GURURU

BAŞARILI VE MUTLU BİR GELECEK İÇİN SİZİN ÇOCUĞUNUZ DA ALTINYILDIZLI OLSUN.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.