banner461

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.Sınıflar Giriş ve Bursluluk Sınavı

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.sınıflar Giriş  ve Bursluluk sınavı 9 OCAK 2022  tarihinde yapılacaktır.Dereceye giren öğrenciler Altınyıldız İlköğretim Kurumunda öğrenim görme hakkı kazanacaktır.

banner15
Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.Sınıflar Giriş ve Bursluluk Sınavı
29 Kasım 2021 Pazartesi 09:46

banner517
banner134

Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.sınıflar Giriş  ve Bursluluk sınavı 9 OCAK 2022  tarihinde yapılacaktır.Dereceye giren öğrenciler Altınyıldız İlköğretim Kurumunda öğrenim görme hakkı kazanacaktır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur.Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve  Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.  

Mezun ettiği 1176 Öğrencisini Fen Lisesine, 718 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2021-2022 LGS'den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Müdürü Mehmet ERAVCI yaptığı açıklamada ‘Altınyıldız İlköğretim Kurumu Giriş Sınavı ücretsiz olacaktır. Katılmak isteyen öğrenciler online başvurularını www.altinyildiz.k12.tr üzerinden yapacak olup sınav kontenjanı pandemi koşulları nedeniyle 1000 kişi ile sınırlandırılmıştır. Kontenjanımız dolduktan sonra sınav kayıtlarımız kapatılacak olup kayıt yaptırmayan öğrenciler sınava alınmayacaktır.Pandemi şartları gereği kayıt esnasında öğrencilerin HES kodu girmeleri zorunlu olup maske,mesafe ve hijyen kuralları için gerekli önlemler kurumumuz tarafından alınacaktır.

Sınava katılacak olan öğrenciler sınav saatinden 30 dakika önce öğrenci kimliği veya nüfus cüzdanı ile birlikte Altınyıldız İlköğretim Kurumunda hazır bulunmaları gerekmektedir.Sınavlarda 1.dönem sonuna kadar olan kazanımlardan soru sorulacak olup Türkçe,Matematik ,Fen Bilimleri,Sosyal Bilgiler ,Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce dersleri yer alacaktır.Yapılacak bütün sınavlarda 3 yanlış cevap , 1 doğru cevabı götürecektir.Altınyıldız İlköğretim Kurumunda öğrenim görmek isteyen ve sınavlara katılacak olan tüm öğrencilere başarılar dileriz.’ifadelerine yer verdi.

Sınav Tarih ve Saati

TARİH

SINIF

SAAT

9 OCAK 2022 PAZAR

4. Sınıflar

10.00

Online Başvurularınız için tıklayınız.

 https://www.altinyildiz.k12.tr/index.php?page=sayfa&id=106

Altınyıldız İlköğretim Kurumu

Türkiye’nin Eğitimdeki Gururu

Bir Kolejden Çok Daha Fazlası


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.