banner461

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda Muhteşem Açılış

2019-2020 Eğitim Öğretim 22.yıl açılışı ve ilköğretim haftası Altınyıldız İlköğretim Kurumlarında coşkuyla kutlandı.

banner15
Altınyıldız İlköğretim Kurumunda Muhteşem Açılış
09 Eylül 2019 Pazartesi 11:23

banner517
banner134

Törene öğrenci velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrenciler katıldı.

Hazırlanan program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı ve , 5. Sınıf öğrencimiz EFE KAĞAN SAYGILI öğrenci andını okutmasının ardından, Sınıf Öğretmenimiz Sayın ALİ ÖZKAL açılış konuşması yapmıştır. Altınyıldız İlköğretim Kurumu Halk Oyunları ekibinin danslarıyla programımız renklendirdiler.8.sınıf öğrencilerimizin 1.sınıf öğrencilerine bayrak vererek hoş geldiniz dediler ve 1.sınıf öğrencilerimiz uçan balonlarını gökyüzüne bıraktılar.

Türkiye'nin en özel Kampüslerinden birisine sahip olan Altınyıldız İlköğretim Kurumunda tüm dersler branş öğretmenleri tarafından derse özel hazırlanmış dersliklerde işlenmektedir. Altınyıldız İlköğretim Kurumu Stem ve Kodlama Dersliği,3 Boyutlu Sınıf ,İngilizce Dersliği,Resim,Müzik,Satranç,Drama,Jimnastik Salonu,Halk Dansları Salonu,Spor Salonu,Cep Sineması,Konferans Salonu ve oyun alanlarıyla ile Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu Olarak öğrencilerimizin akademik başarılarının yanı sıra spor ve sanatta var olan yeteneklerini ortaya çıkaran öğretmenlerimiz öğrencilerimizi bu yetenek alanlarında yönlendirmekte ve öğrencilerimizin akademik başarısını spor ve sanatla taçlandırmaktadır.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 61 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur.Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak,sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkanları,sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor ve Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir. Mezun ettiği 990 Öğrencisini Fen Lisesine, 665 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu2019-2020 öğretim yılında da öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir

Altınyıldız İlköğretim Kurumunda Çağdaş ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumu olarak, gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almanın en temel koşulu, eğitimin kalitesini yükseltmek olmanın bilinciyle ve Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için öğrencilerimizin kendi becerilerini ve ilgilerini de dikkate alarak doğru yönlendirmeye çalışıp aklın ve bilimin ışığında Türkiye’nin geleceğini yetiştiriyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.