banner461

Altınyıldız İlköğretimde 29 Ekim Heyecanı

Milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim olan Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman Türk halkının gayretiyle eşsiz bir zaferle kurulmuştur.

banner15
Altınyıldız İlköğretimde 29 Ekim Heyecanı
28 Ekim 2021 Perşembe 09:13

banner517
banner134

Milli egemenliğe dayanan, gücünü halktan alan, iktidarın millete ait olduğu bir rejim olan Cumhuriyetimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, kahraman Türk halkının gayretiyle eşsiz bir zaferle kurulmuştur. Milletimiz Cumhuriyetimizin bütün değerlerini benimsemiş ve bu değerlere dün olduğu gibi bugün de aynı heyecanla sahip çıkmaktadır.  

Bu kapsamda cumhuriyetimizin İlanının 98. yılı nedeniyle Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nda öğrencilerimizle birlikte birçok etkinlik düzenleniyor.  

1. Sınıftan 8. Sınıfa görsel ve müzikal sanatlarla ilgilenen öğrencilerimizle birlikte düzenlenen etkinliklerle; geleceğin Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, çağdaş sanatçı adaylarını bir araya getirmeyi, Sanatın evrenselliği aracılığı ile kardeşlik, dostluk, dayanışma, sanat sevgisi ile olumlu davranışlar kazanmalarını  amaçlıyoruz. 

Bu kapsamda öğrencilerimizle hazırlanan resim sergileri, pano çalışmaları ve yine öğrencilerimizin oluşturduğu 29 ekim korosu ile cumhuriyet değerini gelecek nesillerde de yaşatıyoruz. 

Ayrıca 7. sınıf zümremiz ve öğrencilerimizle hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni okulumuz konferans salonunda pandemi koşulları göz önünde bulundurularak 28 Ekim perşeme günü saat 11:00'da ilkokul, saat 14:30'da ortaokul öğrencilerimizle gerçekleşecektir. 29 Ekim anlam ve önemi doğrultusunda gerçekleşen çalışmalarda emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.