banner461

Altınyıldız Liselerinde Fen Bilimleri Derslerinde Yenilikçi Uygulamalar

Altınyıldız Eğitim Kurumlarında Fen Bilimleri alanında yenilikçi çalışmalara ve uygulamalara yenileri ekleniyor.  

banner15
Altınyıldız Liselerinde Fen Bilimleri Derslerinde Yenilikçi Uygulamalar
03 Mart 2017 Cuma 11:49

banner517
banner134
Altınyıldız Eğitim Kurumlarında Fen Bilimleri alanında yenilikçi çalışmalara ve uygulamalara yenileri ekleniyor.
 
Altınyıldız Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde fizik, kimya ,biyoloji, sağlık bilgisi ve anatomi dersleri, ders içi uygulamalar ve deneylerle desteklenerek  işlenmektedir.
 
Öğrencilerin akademik alandaki gelişimleri, okul dışı çalışma saatleri ile artırılmaktadır. Akademik başarının yanında ulusal ve uluslararası projelerle fizik ,kimya ,biyoloji ve sağlık bilgisi derslerinde öğrencilerin sunum yapabilme ve kendilerini ifade edebilme becerileri ile problemlere analitik yaratıcı ve özgün çözümler üretebilme yetenekleri geliştirmektedir .
 
Ulusal ve uluslararası proje ve etkinlikler sayesinde öğrenciler, farklı kültürleri tanıma ve öğrendikleri yabancı dilleri fen bilimleri derslerinde etkin şekilde kullanma imkanı elde etmektedirler.
 
Altınyıldız Eğitim Kurumları Liselerinde, fizik, kimya, biyoloji ve sağlık bilgisi derslerinde öğrenciler laboratuvarlarda deneyler yaparak dersleri öğrenmektedir. Uygulama derslerinin ardından  3D teknoloji sınıfında üç boyutlu görsel efektlerle öğrenilen bilgiler pekiştirmektedir.
 
Fen Bilimleri  Laboratuvarları ve 3D Teknoloji  Laboratuvarlarında öğrenme oranlarını artırdığını belirten öğretmen ve öğrenciler ,uygulamalarından duydukları memnuniyeti ifade etmişlerdir .
 
Tübitak  Liselerarası proje yarışmalarında Türkiye birinciliği ve pekçok bölge dereceleri kazanan Altınyıldızlar , fen derslerindeki uygulamaların üniversite sınavını büyük katkı sağlanırdığını da belirtmişlerdir.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.