banner461

Altınyıldız Macaristan’da

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nun Erasmus Proje ortaklığı kapsamında CODING AWAITS FUTURE isimli projemizin son toplantısı Macaristan’da yapıldı. 

banner15
Altınyıldız Macaristan’da
01 Eylül 2022 Perşembe 15:14

banner517
banner134

Özel Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nun Erasmus Proje ortaklığı kapsamında CODING AWAITS FUTURE isimli projemizin son toplantısı Macaristan’da yapıldı. 

Yapılan toplantıya Kurum Müdürümüz Sayın Mehmet Eravcı ve bir grup öğretmenimiz katıldı. Türkiye, Finlandiya, Macaristan, Bulgaristan, Romanya ve İtalya’dan gelen diğer proje ortaklarıyla projenin genel değerlendirmesi yapıldı. 

Erasmus Proje ortaklığı kapsamında  yapılan bu proje vesilesiyle de Budapeşte Büyük Elçimiz Sayın Gülşen KARANİS EKŞİOĞLU ve Eğitim Müşavirimiz Dr.Hilal AKARKAMÇI da makamlarında ziyaret edildi. Erasmus projeleri ve eğitim işbirlikleri üzerine sohbet edildi. Bu proje kapsamında ziyaretimizden büyük memnuniyet ve mutluluk duyduklarını dile getirdiler. 

Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak aklı ve mantığı kullanarak doğru adımlarla işlem yürütmeyi sağlayan ve bu işlem sırasını yeni ve farklı uygulamalar geliştirerek bir üst seviyeye taşıyan, matematiksel zekâ düzeyini de geliştirmeyi sağlayan ve zekâyı ileri seviyeye yükseltebilecek bir ders olan Kodlama STEM ve Robotik derslerini öğrencilerimize 7 yıldır vermekteyiz. Kodlama Stem ve Robotik derslerinde Öğrencilerimizin bilişsel ve sosyal gelişimleri doğrultusunda bilişim dünyasını ve teknolojisini tanımaları, öğrenmeleri ve yeni ürün ortaya çıkarmaları sağlamaktayız. Dünyadaki robot ve yapay zekâ teknolojilerinin gelişim ve kullanım süreçlerini tanımalarını sağlayıp, yapay zekâya ilgi duymalarını ve hayal etmelerini sağlayacak etkinlikler de düzenlediğimiz derslerimizde, Bilişim teknolojisini; öğrenme, doğru ve faydacı kullanma, insanlığın yararına üretme bilinci kazandırmaktayız. Yaşam alanlarında “F şıkkını” aramalarını, bulmalarını kolaylaştıran bilişim teknolojileri ve yazılımlarının öğretildiği derslerimize ek olarak bu alanda yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalara öğrencilerimiz teşvik ederek bir yandan öğrencilerimizin özgüvenlerini arttırırken diğer yandan ise öğrencilerimizin bu yeni nesil derslerde gelişimlerine katkı sağlamaktayız. 

Projenin hazırlanmasında emeğini esirgemeyen idareci , öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.