banner461

BİLSEM'den yaz kursları

BİLSEM'den yaz kursları

banner15
BİLSEM'den yaz kursları
27 Haziran 2022 Pazartesi 09:12

banner517
banner134

Kurslara; resmî ve özel örgün eğitim kurumları kapsamındaki ilkokul, ortaokul, imam hatip ortaokulu ve ortaöğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler ile genel ilköğretim programı uygulanan özel eğitim ortaokulu/özel eğitim sınıfı, genel ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları ile mesleki ve teknik ortaöğretim programı uygulanan özel eğitim okulları öğrencilerinden; 2 inci ve 12 nci sınıflar dâhil bu aralıkta öğrenim gören öğrenciler başvurabilir. 1. Sınıf öğrencileri başvuru gerçekleştirememekte. 

Yukarıda belirtilen öğretim kurumlarına devam eden öğrencilerin velileri tarafından kurs merkezi müdürlüğüne bu kılavuzda yayınlanan takvim doğrultusunda şahsen kurs başvurusu yapılır. Başvuru sırasında velilerin öğrencinin kimlik belgelerini ibraz etmesi zorunludur. 

Öğrenciler Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu kurs merkezince belirlenen atölye/derslerden tercihte bulunarak başvuru yapar. Başvuru formu, veli tarafından doldurularak başvuru öncesinde hazır bulundurulmalı. 

Form'da belirtilen Başvuru Tarih ve Saati boş bırakılarak başvuru esnasında doldurulacak. Bir öğrenci en fazla 2 farklı atölye/dersten Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu kursuna müracaat edebilir. Öğrenci kontenjan olması durumunda öncelikli olarak 1. tercihine yerleştirilecek olup kayıtlar tamamlandıktan sonra kontenjan kalması durumunda başvuru önceliğine göre 2. tercihine yerleştirilecek. Öğrenciler günde en fazla 2 saat derse girebilirler. 

Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu kurslarına kayıt yaptıran öğrencilerin devamları zorunlu. Kurslarda okutulması gereken toplam ders saatinin özürsüz olarak 1/4'ine devam etmeyen öğrencilerin devamsızlık sınırını aştığı atölye/dersten kurs kaydı silinir. 

Başvurular 27 Haziran 2022 tarihinde Nevşehir Bilim ve Sanat Merkezinde saat 09:30'da başlayacak. Öğrenciler kurslara başvuru sırasına göre yerleştirilecek. Kontenjanlar dolduğu takdirde başvurular durdurulacak. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.