banner461

Bir eTwinning projesi Big Steps Small Tracks

Bir eTwinning projesi olan ''Big Steps Small Tracks'' projenin Kurucu okulu Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi,

banner15
Bir eTwinning projesi Big Steps Small Tracks
07 Haziran 2021 Pazartesi 10:55

banner517
banner134

Bir eTwinning projesi olan ''Big Steps Small Tracks'' projenin Kurucu okulu Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi,  kurucu ortağı Sivas Fen Lisesidir.  Türkiye'den Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi, Sivas Fen Lisesi, İspanya'nın Kanarya Adalarından olan Tenerife'den Ies El Medano, Hırvatistan 'dan iki ortak okul ile 16- 19 yaş grubu öğrencilerle proje başlamıştır.

İklim değişikliğne vurgu yapılan proje Kasım ayında başlamış Mayıs ayında tamamlanmıştır. Sanayileşme, kentleşme, teknolojik ilerlemeler ve hızlı nüfus artışı nedeni ile ekolojik problemler Dünya'nın temel problemlerinden biridir. Biyolojik üretken alanları atırmak, bu alanların kendini yenilyebilmesi ve yenileme kapasitelerinin sürdürülmesine yönelik etkinliklerin yer aldığı, yabancı dil becerilerini geliştirme, teknolojiyi etkin kullanma, farklı ülkelerin kültürünü tanıma ile farklı kültürden insanlarla iş birliği yapmanın amaçlandığı bir projedir. Tüm güzellikleri ile korunmuş bir Dünya için neler yapılabilir, nasıl yaşamamız gerekir, bu konularda hangi önlemler alınmalıdır? Sorularına cevap ararken, bu konuda atılabilecek adımlara dikkat çekilerek, çevre  ve küresel iklim değişikliği farkındalığı sağlanmaya çalışılmıştır.  Proje ortak ürünü olarak '' Eski ve Yeni Fotoğraflarla Üç Şehir'' fotoğraf albümü hazırlanmıştır.  Geçmeşten devraldığımız miraslarımzı geleceğe taşımak için; yaşanabilir bir Dünya için geç kalmadan sorumluluklarımızı yerine getirmek adına biyük adımlar atıp küçük izler bırakmalıyız. 

Mahbup Ela Yalçın 

Proje Kurucusu

https://online.fliphtml5.com/ezsvo/xuib/


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.