banner461

“Bir Kurum Bu Kadar Yıpratılamaz”

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yönelik eleştirileri bitmek bilmiyor.

banner15
“Bir Kurum Bu Kadar Yıpratılamaz”
10 Temmuz 2015 Cuma 16:45

banner517
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yönelik eleştirileri bitmek bilmiyor.

Yapılan uygulamalarla il milli eğitim müdürlüğünün yıpratıldığını kaydeden Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanlığı, “Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı iş ve işlemler nedeni ile pek çok eğitimci ile bağlarını zayıflatmaya devam ederken, eğitimcileri ilgilendiren bilgileri de saklamaya devam ediyor. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı iş ve işlemler  nedeni ile  pek çok eğitimci ile bağlarının zayıflatmaya devam ederken, eğitimcileri ilgilendiren bilgileri de saklamaya devam ediyor. Bilindiği üzere Nevşehir eğitimin uzun bir dönmedir gündeminde olan  okul müdürlerinin , Müdür Başyardımcılarının  ve Müdür yardımcılarının  görevden alınması , yargı kararı ile yeniden değerlendirmeleri   sendikamızın, şubemizin de  takip ettiği hususlar arasında  devam etmektedir. Bilindiği üzere Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevden aldığı üyelerimiz okul müdürlerinin yargıya giderek ve yargıdan olumlu sonuç almaları , ilgili okul müdürlerinin için verilen  olumsuz değerlendirme puanlarını İdare Mahkemesinin  iptal etmesi üzerine  yeniden yaptığı değerlendirmede usulsüz , onaysız ve yetkisiz bir şekilde  kendince  bir Yönerge ( Kılavuz )   çıkartarak yönerge üzerinden değerlendirme yapmakta  ve yönergeye uymayan değerlendiricilere de disiplin cezası vermek için  inceleme yapmaktadır. Kaygı verici gelişme üzerine  şubemiz ,  ilgili yönerge(Kılavuz)   resmi olarak  istemiş ancak Nevşehir İl Milli Eğiitm Müdürlüğü şubemize verdiği  cevapla ile  ilgili yönergeyi paylaşamayacaklarını bildirmişlerdi. Şubemiz 15.05.2015 tarihinde Başbakanlık Bilgi Edinme ve Değerlendirme Kuruluna başvurarak  ilgili yönergenin şubemize verilmesini istemişti. Bugün itibari ile şubemize ulaşan resmi yazıya göre Kurul ilgili yönergenin erişimine açılmasına karar vererek talimatını Nevşehir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne resmi olarak bildirmiştir. Bu ve buna benzer çalışma uslubu ile tanınan  Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne  sözümüz o ki  " Bir Kurum Bu Kadar Yıpratılamaz  ve Hiç Bir Yöneticinin Buna Hakkı Yoktur " diyoruz” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.