banner461

Dorak Holding Genel Müdürü Eylem Alp, Rektör Aktekin’i Ziyaret Etti

Dorak Holding Genel Müdürü Eylem Alp beraberinde Bölge Satış ve Pazarlama Müdürü Ergün Keskin ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

banner15
Dorak Holding Genel Müdürü Eylem Alp, Rektör Aktekin’i Ziyaret Etti
20 Ekim 2021 Çarşamba 16:50

banner517
banner134

Dorak Holding Genel Müdürü Eylem Alp beraberinde Bölge Satış ve Pazarlama Müdürü Ergün Keskin ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i ziyaret etti.

Dorak Holding Genel Müdürü Eylem Alp ve Bölge Satış ve Pazarlama Müdürü Ergün Keskin’i makamında kabul eden Rektör Aktekin kendilerine teşekkür etti.

Yüz yüze başlayan 2021-2022 eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennilerinde bulunan Genel Müdür Eylem Alp ve Müdür Ergün Keskin, ayrıca Rektör Aktekin’e kurum olarak yürüttükleri çalışmalar ve faaliyet alanları hakkında bilgi verdiler.   

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aktekin,  Genel Müdür Alp ve Müdür Keskin’e teşekkür ederek, Dorak Holding’in yatırımlarıyla bölge turizmine büyük katkı sağlamasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.   

Bölgenin turizm potansiyeli ve yapılan faaliyetlerin değerlendirildiği ziyarette Rektör Aktekin,  üniversite olarak üniversite-şehir ve kurumlar arası işbirliklerine büyük önem verdiklerini söyledi.

Rektör Aktekin konuşmasında “Bilindiği üzere Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin belirlenen bir konu üzerinde ihtisaslaşmayı öngören bir proje ortaya koydu. Bu proje;  Bir yandan bölgesel gelişimi diğer yandan ise bilimsel anlamda da daha nitelikli bir eğitimin önünü açabilecek değerler taşıyor. Kapadokya’nın merkezinde yer alan Nevşehir ilinde konumlandığımızdan dolayı NEVÜ olarak YÖK tarafından çeşitli başlıklar halinde sunulan değerlerden turizm alanında uzmanlaşmayı seçtik. Türkiye’de devlet üniversiteleri arasında Turizm Akademisyenleri Derneği-Turizm Eğitimi Değerlendirme ve Akreditasyon Kurulu (TUADER-TURAK)  tarafından Turizm İşletmeciliği programında ilk, Turizm Rehberliği programında ise tek akredite olmuş fakülte NEVÜ Turizm Fakültesidir.

Ayrıca, üniversitemizdeki mevcut yabancı dil  alanındaki bölümlerin yanı sıra bu yıl  Fen Edebiyat Fakültemizde Çin Dili ve Edebiyatı ve  Rus Dili Dili ve Edebiyatı bölümlerini de açtık. Bölgenin, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman yetiştirme noktasında üniversitemiz mevcut durumu itibarıyla büyük bir birikime sahiptir. Her yıl bu birikimi gerek kurumlar arası ortak çalışmalarla gerekse piyasanın talepleri doğrultusunda bölge ve sektörlerin hizmetine sunmaktayız” dedi.

Rektör Aktekin, turizm sektöründe ve bölgenin diğer istihdam alanlarında belirlenen hedeflere ulaşılması için, üniversite olarak ‘kamu yararı’ odaklı her türlü projeye destek olduklarını,  bundan sonra da desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.