banner461

Gülşehir'den Türkiye'ye 'ŞEHİDİNİ ANLAT' Konulu Şiir Yarışması

Gülşehir Şehit Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi tarafından, Türkiye geneli düzenlenen “ŞEHİDİNİ ANLAT” Konulu Şiir Yarışması Ödül Töreni Çevrimiçi Yapıldı.

banner15
Gülşehir'den Türkiye'ye 'ŞEHİDİNİ ANLAT' Konulu Şiir Yarışması
28 Nisan 2022 Perşembe 17:15

banner517
banner134

“ŞEHİDİNİ ANLAT” Konulu Şiir Yarışması Ödül Töreni Çevrimiçi Yapıldı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesi Hamide Sibel Çetinkaya Anadolu Lisesi tarafından, Türkiye geneli düzenlenen “ŞEHİDİNİ ANLAT” Konulu Şiir Yarışması Ödül Töreni Çevrimiçi düzenlenen törenle sahiplerine ulaştırıldı.

Törene Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul ÇEVİK, Okul Müdürü Ahmet DOĞAN, dereceye giren öğrencilerin okul müdürleri, öğrenci ve danışman öğretmeler katıldı.

Törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul ÇEVİK; ”Böyle bir temayla ilçemizden bir okulun Türkiye geneli bir yarışma düzenlemesi beni heyecanlandırdı ve sevindirdi. Şehitlerimiz olduğu için biz varız, ülkemiz var bu vesileyle şehitlerimizi anlattığınız için çok mutlu oldum. Ayrıca öğrencilerimizin okuluna ismi verilen şehidimizi tanıması da gerekir bu vesileyle de daha iyi tanıdıklarını düşünüyorum. Yarışmaya katılan okullarımızın idareci öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyorum. Dereceye giren öğrencilerimizi gözlerinden öpüyorum onlar bizim geleceğimizdir. İleriki zamanlarda dereceye giren öğrencilerimizi Gülşehir’e bekliyorum ve Kapadokya bölgesini gezdirmek istiyoruz”dedi.

Okul Müdür Ahmet DOĞAN; “Hepimiz biliyoruz ki, Şehitler vurulduğu zaman değil unutulduğu zaman ölürler. Biz de “Şehitler Ölmez” diye Dünya’ya haykırıyorsak onları unutmayacağımızın garantisini veriyoruz demektir. Birçok okulumuzun ismine de şehitlerimizin ismi veriyoruz, öğrencilerimiz bu isimlerin bir tabeladan ibaret olmadığını onların ülkenin geleceği ve kendilerinin bu topraklarda özgürce yaşamaları için hayatlarını feda eden birer kahramanlar olduklarınıanlamaları ve onları tanımaları için böyle bir yarışma tertip ettiklerini” söyledi.

DERECEYE GİREN VE ÖDÜL ALAN ESERLER.

1.“MEHMET’İM” Şiiriyle İbrahim KUTLU- ANKARA / YENİMAHALLE- Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ÖDÜL:1500 TL

2.“O GECE” Şiiriyle Bayram ARSLANOĞLU- ERZİNCAN / TERCAN- Şehit Recep Gündüz Anadolu İmam Hatip Lisesi

ÖDÜL:1000 TL

3.“VATAN SAĞOLSUN” Şiiriyle Rabia Sultan ERCAN- ÇANAKKALE / BİGAŞEHİT İBRAHİM ATEŞ KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

ÖDÜL:750 TL

4.ŞEHİT HAMİDE SİBEL ÇETİNKAYA MANSİYON ÖDÜLÜ: “1800 Hatırına” Şiiriyle Ecenur ÖZTÜRK-   EDİRNE / MERKEZ Emel- Özgür Subaşıay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ÖDÜL:500 TL


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.