banner461

Hür-Kanat Uçmaya Hazırlanıyor…

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise veya dengi okullarda eğitim gören öğrencileri İnsansız Hava Araçları (İHA) teknolojilerine yönlendirmek, çalışmalar yapmalarına destek olmak.

banner15
Hür-Kanat Uçmaya Hazırlanıyor…
14 Nisan 2021 Çarşamba 22:29

banner517
banner134

TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise veya dengi okullarda eğitim gören öğrencileri İnsansız Hava Araçları (İHA) teknolojilerine yönlendirmek, çalışmalar yapmalarına destek olmak;  bilgi, beceri ve kabiliyetlerini geliştirmek ve ülkemizin İHA teknolojisinde sahip olduğu rekabet gücünü arttırmak için organize edilen TEKNOFEST Teknoloji yarışmaları kapsamında; Liseler Arası İnsansız Hava Araçları Yarışması kategorisinde Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi, “Hür-Kanat” isimli İHA takımıyla, Kavram Tasarım Raporunda başarı göstererek yarışmaya katılmayı hak kazanmıştır. Kavramsal tasarım raporu değerlendirmesinde başarılı olan takımlara, araçlarını geliştirmeleri amacıyla 8.000 TL İHA geliştirme desteği, detaylı tasarım raporu ve uçuş videosu değerlendirilmesinde başarılı olan takımlara, son hazırlıklar ve yarışmaya katılımları için 5.000 TL destek verilecektir. 
Performans Birincilik Ödülü 25.000 TL, Performans İkincilik Ödülü 20.000 TL, Performans Üçüncülük Ödülü 15.000 TL, Mansiyon Ödülleri 7.500 TL, TUSAŞ Özel Ödülleri (Kategori birincileri için) 7.000 TL şeklindedir. Yarışmada Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Proje İmam Hatip Lisesi Hür-Kanat Takımı danışman öğretmen ve öğrencilerini kutluyor, bu zorlu mücadelede başarılar diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.