banner461

İstiklalde 101. Yıl

İstiklalde 101. Yıl

banner15
İstiklalde 101. Yıl
14 Mart 2022 Pazartesi 17:30

banner517
banner134

Altınyıldız Kreş ve Anaokulu; Mehmet Âkif Ersoy’un yazdığı, milletimizin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan İstiklâl Marşımızın T.B.M.M. tarafından kabul edilişinin 101. Yıl dönümünü, Yıldızlar Sınıfının hazırladığı program ile kutladı. 
Yurdumuzun birçok yeri düşman işgali altındayken; halkımızın kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle ülkesi için zor şartlar altında bir karış toprağı vermemek için mücadele verirken, Mehmet Âkif Ersoy milletimize cesaret vermek, milli duyguları harekete geçirmek için İstiklâl Marşımızı yazmıştır. 
Yıldızlar Sınıfının öğrencileri İstiklâl Marşımızın her kıtasını okudular. İstiklâl Marşımız, milletimizin Atatürk önderliğinde tarihin akışını değiştiren bir kahramanlık destanının anlatımıdır. 
Bayrak, sancak, ezan, hak, şehadet, din gibi kavramlar milletimizi var eden değerlerdir. İstiklâl Marşımız, milletimiz var oldukça ortak hisleri veren ve milletimizi tanımlayan bir eser olarak kalacaktır. Okulumuzun öğretmenleri hazırlamış oldukları şiirleri okuyarak günün önemini öğrencilerimize anlattılar. 
Altınyıldız Kreş ve Anaokulu olarak, İstiklâl Marşımızın kabulünün 101. Yıl dönümünü kutluyor, İstiklâl Marşımızın şairi Mehmet Âkif Ersoy’u, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.