banner461

Kapadokya Üniversitesi 3 Araştırma ve Öğretim Görevlisi alacak

Kapadokya Üniversitesi Rektörlüğü, 3 Araştırma ve öğretim görevlisi alımı için ilan açtı Son başvuru tarihi 07.02.2022

banner15
Kapadokya Üniversitesi 3 Araştırma ve Öğretim Görevlisi alacak
24 Ocak 2022 Pazartesi 17:19

banner517
banner134

Kapadokya Üniversitesi Rektörlüğü, 3 Araştırma ve öğretim görevlisi alımı için ilan açtı Son başvuru tarihi 07.02.2022

Kapadokya Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ DIŞINDAKİ KADROLARA PERSONEL ALIM İLANI


Üniversitemizin aşağıdaki tabloda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alınacaktır.

Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki şartları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir. Başvurular şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi kadrosu için gerekli belgeler;
1. Başvuru Dilekçesi (Başvurdukları Bölüm Adı, İlan Tarihi, Yazışma Adresi ve Telefon Numaralarını İçeren Başvuru Dilekçesi)
2. Başvuru formu,
3. ALES sonuç belgesi,
4. ALES muafiyeti için görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı,
5. Dil puanı şartı olan bölümlerde, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı dil sınavından ve/ veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan muadili bir puan aldığını gösterir belge,
6. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
7. Özgeçmiş,
8. Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge,
9. Lisans/Lisansüstü Mezuniyet Belgeleri (onaylı belge veya e-Devlet üzerinden alınabilir),
10. Lisans not dökümü (onaylı belge),
11. Son altı ayda çekilmiş 2 adet fotoğraf,
12. Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair belge (onaylı belge veya e-Devlet üzerinden alınabilir)
13. Lisans mezunlarının alanları ile ilgili 2 (iki) yıl iş tecrübesi olduğunu gösterir belge (tecrübe şartı aranan kadrolar için Lisans mezuniyet sonrası, çalışılan iş ile ilgili SGK’dan alınacak onaylı hizmet dökümü eklenmesi gerekmektedir. Belirtilen süreyi tamamlamaması halinde başvuru kabul edilmeyecektir.),
14. Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı (e-Devlet üzerinden alınabilir. Arşiv kayıtlı olmayan belgelerde başvuru kabul edilmeyecektir.)

Sınav Takvimi:
İlk Başvuru Tarihi : 24.01.2022
Son Başvuru Tarihi : 07.02.2022
Ön Değerlendirme Tarihi : 08.02.2022
Sınav Tarihi : 09.02.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 10.02.2022
Posta Adresi : Kapadokya Üniversitesi Mustafapaşa- Ürgüp/Nevşehir 50420 

NOT:
• e-Devlet üzerinden temin edilemeyen mezuniyet belgeleri, transkript ve askerlik belgelerinin aslı veya resmi kurumlarca onaylı suretleri ve yabancı ülkelerden alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin onaylı örneği olması gerekmektedir.
• Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir. Başvuruda bulunan aday bu şartı kabul etmiş sayılır.
• Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları üniversitemiz web sitesinde (www.kapadokya.edu.tr) yayınlanacak olup aynı zamanda tebligat niteliğindedir. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
• Sınavlar Mustafapaşa Yerleşkesinde yapılacaktır.
• Adaylar tek bir kadro ilanına başvuruda bulunabilirler. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır (Birden fazla kadro ilanı olması durumunda)
• Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar belirtilen adrese ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvurular Mustafapaşa yerleşkesine yapılacaktır.
İletişim: ik@kapadokya.edu.tr

 

Fakülte/Enstitü/ Yüksekokul Bölüm/Program Kadro Unvanı Özel Şartlar ALES YDS Kadro Sayısı
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Arş. Gör. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak. Alanında doktora yapıyor olmak. 70 50 1
Kapadokya Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Öğr. Gör. Sosyal Hizmet alanında lisans mezunu olmak. Alanında yüksek lisans yapmış olmak. Bir yükseköğretim kurumunda iki yıl ders vermiş olmak. 70 - 1
Kapadokya Meslek
Yüksekokulu
Ağız ve Diş Sağlığı Öğr. Gör. Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. 70 - 1

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.