banner461

Kapadokya Üniversitesi İnanç Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yaptı

Kapadokya Üniversitesi (KÜN) İnanç Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yaptı.

banner15
Kapadokya Üniversitesi İnanç Turizmi Kongresi’ne ev sahipliği yaptı
05 Eylül 2022 Pazartesi 23:17

banner517
banner134

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, Kapadokya Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Massachusetts Amherst Üniversitesi (ABD) ve Turizm Akademisyenleri Derneği (TUADER) iş birliğiyle 25-28 Ağustos tarihlerinde düzenlenen “Antik Dönemden Günümüze Anadolu’da İnanç Turizmi Kongresi”nin Kapadokya bölümü Kapadokya Üniversitesi (KÜN) ev sahipliğinde yapıldı.

Kendi alanlarında dünya çapında tanınmış konuşmacılar, gerek Ankara’daki açılış oturumuna, gerekse Mustafapaşa’daki oturumlara katılarak, yaptıkları sunumlar ile inanç turizmi konusunda önemli bilgileri kongre katılımcılarıyla paylaştılar. Yurt içi ve yurt dışından yüze yakın bildirinin sunulduğu kongrede, eş zamanlı olarak bir çalıştay da düzenlendi. Yerli ve yabancı uzmanların katıldığı çalıştayda yapılan beyin fırtınası sonucunda “İnanç Turizmi Yol Haritası” isimli sonuç raporu hazırlandı.

Alanında ilk kez düzenlenen kongrenin yoğun ilgi ve talep görmesi üzerine, önümüzdeki yıllarda ülkemizin farklı bölgelerinde de yapılması kararı alındı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.