banner461

Kardelen'de 12. Sınıf öğrencilerine yeni sınav sistemi anlatıldı

Özel Kardelen Eğitim Kurumları’nda 12. Sınıf öğrencilerine yeni sınav sistemi anlatıldı

banner15
Kardelen'de 12. Sınıf öğrencilerine yeni sınav sistemi anlatıldı
12 Ekim 2017 Perşembe 15:28

banner517
banner134
Özel Kardelen Eğitim Kurumları bugün açıklanan üniversiteye giriş sisteminin açıklanmasının ardından 12.sınıf öğrencilerine konferans verildi.
Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından açıklanan yeni üniversiteye giriş sisteminin açıklanmasının ardından Kardelen Eğitim Kurumları tarafından 12.sınıf öğrencilere yönelik düzenlenen konferans ile yeni sınav sistemi anlatıldı. Kardelen Eğitim Kurumları konferans salonunda düzenlenen konferansta konuşan Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mürsel Mert, Kardelen Eğitim Kurumları olarak yeni sınav sistemine hazırız dedi. Mert, “Bugün açıklanan üniversiteye yeni sınav giriş sistemi ile ilgili olarak biz hazırlığımız yaptık. Zaten bu sınav sistemini biz bekliyorduk. Kurslarımızı, derslerimizi yeni sınav sistemine göre hazırladık. Öğrencilerimizin ve öğrenci velilerimizin bu konuda kaygıları olmasın” dedi.
Okul Müdürü Mürsel Mert’in konuşmasının ardından ise Rehber öğretmeni Levent Örün ise yeni sınav sistemini öğrencilere tanıtarak eski ve yeni sistemdeki farklılıkları ortaya koyarak sınav sisteminin zaten daha önce planladığımız şekilde gerçekleşti dedi. Örün, “ Yeni sınav sisteminin adının değişerek Yüksek Öğretim Kurumları sınavı oldu. Sınav tarihi, sınavda çıkacak soru sayısı, sınav oturumları, baraj puanı ve puan türleri hakkında öğrencilerimize bilgiler verdik” diye konuştu.​


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.