banner461

Kardelen Kolejinden 29 Ekim Kutlaması

Kardelen Koleji tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. yıl dönümüne özel bir etkinlik düzenlendi.

banner15
Kardelen Kolejinden 29 Ekim Kutlaması
28 Ekim 2021 Perşembe 14:30

banner517
banner134

Kardelen Koleji tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. yıl dönümüne özel bir etkinlik düzenlendi. Kardelen Koleji'nin konferans salonunda düzenlenen etkinliğe çok sayıda öğrenci, veli ve öğretmen katıldı. 

Etkinlik kapsamında şiir dinletileri, Hacivat ve Karagöz gösterisi, Jimnastik gösterisi, Hulahop gösterisi ,Rap müzik eşliğinde gösteriler,müzik şöleni ve daha bir çok etkinlik güne damga vurdu.İzleyen herkesin beğenisini kazanan gösteride İlköğretim Müdürü Burhan KAYNAR ‘ın günün anlam ve önemini belirten konuşması herkes tarafından çok beğenildi. 

KAYNAR konuşmasında ; 

‘’Kurtuluş Mücadelesi, “Kayıtsız ve şartsız, bağımsız bir Türk devleti kurmak” gibi kutlu bir ülkü ile başlayan, “Ya İstiklâl ya ölüm!” andıyla nihai hedefe ulaşılan bir mücadeledir. 

Sevgili Çocuklar, Sevgili Veliler ve Sevgili Öğretmenlerim  

Cumhuriyet, bizlere korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması için bırakılmış bir emanettir. Emanetimize sahip çıkmanın en güzel yolu ise çalışmak, çalışmak ve daha çok çalışmaktır. Çünkü Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi; “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” 

Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Bayramımız kutlu, devletimiz baki olsun. ‘’ ifadeleriyle emeği geçen tüm öğretmenlere teşekkürünün ardından program son buldu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.