banner461

Kızılay Nevşehir'de Özel Eğitim Sınıfı Oluşturdu

Nevşehir Yunus Emre İlkokulu bünyesinde Kızılay tarafından oluşturulan özel eğitim sınıfı açıldı.

banner15
Kızılay Nevşehir'de Özel Eğitim Sınıfı Oluşturdu
03 Aralık 2022 Cumartesi 16:55

banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Türk Kızılay’ı Nevşehir Şubesi tarafından, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle Nevşehir Yunus Emre İlkokulu bünyesine oluşturulan Özel Eğitim Sınıfının açılışını gerçekleştirdi.

Kızılay Özel Eğitim Sınıfı Tefrişat Projesi kapsamında, Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kızılay Nevşehir Şubesi ile birlikte başlatılan proje ile Yunus Emre İlkokulu Özel Eğitim Sınıfının malzeme ve materyal ihtiyaçları karşılandı.

Özel Eğitim Sınıfının açılışı; Vali İnci Sezer Becel ,İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat , Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek, Yunus Emre İlkokulu Müdürü Fatih Arıkan, Kızılay Nevşehir Şubesi yönetim kuruluüyeleri, Kızılay Gönüllüleri, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek yaptığı açıklamada, Eğitim projeleri kapsamında Yunus Emre  İlkokulunun özel eğitim sınıfı tefrişat talebinin olduğunu ve bu talebe istinaden Türk Kızılay’ın desteği ile bu sınıfın düzenlendiğini belirtti. Yapılan yardım çalışmalarının yanında ‘Eğitime Erişime Destek Olmak” başlığı altında eğitime de büyük pay ayıranTürk  Kızılay, burs, eğitim materyalleri, okul tefrişatı gibi farklı çözümlerle öğrencilere destek oluyor , Açılışımızı şereflendiren sayın Valimiz İnci Sezer Becel’e Kızılay ailemiz adında müteşekkirlerimizi sunarım ,tefrişatını yapmış olduğumuz Özel Eğitim Sınıfının özel öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederim. dedi. 

Vali Becel, açılışta eğitim gören özel yavrularımızla yakından ilgilenerek, sınıf aktivitelerini izledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.