banner461

KÜN'ün akademik yılı açılış dersi konuğu Gültekin oldu

Kapadokya Üniversitesinin 2022-2023 Akademik Yılı Açılış Dersi konuğu T.C. Merkez Bankası Eski Başkanı Prof. Dr. Bülent Gültekin oldu

banner15
KÜN'ün akademik yılı açılış dersi konuğu Gültekin oldu
07 Ekim 2022 Cuma 11:20

banner134

Kapadokya Üniversitesinin 2022-2023 akademik yılı açılış dersini T.C. Merkez Bankası Eski Başkanı ve Wharton Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bülent Gültekin verdi.

Gültekin, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Bağımsızlığı ve Türkiye’de Enflasyon: 1923-2022” başlıklı, yaklaşık bir buçuk saat süren sunumunda çevrim içi olarak öğrencilere seslendi.

Dersin açılış konuşmasını yapan Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının 2022-2023 akademik yılını kutladı.

Karasar, “Güneşli bir Kapadokya gününden hepinize merhaba. Öğrencilerimiz Kapadokya’nın sokaklarında, Üniversitemizin tarihi binalarında, bunu görmek bizi çok mutlu ediyor, çok güzel bir gün geçiriyoruz.” diyerek sözlerine başladı. 

Kapadokya Üniversitesinin öğrencilerini daima alanının önde gelen akademisyenleriyle ve en iyi, en güncel konularla buluşturduğunu belirten Karasar açılış konuşmasının ardından sözü Prof. Dr. Bülent Gültekin’e bıraktı.

Tüm öğrencilerin ve öğretim elemanlarının yeni akademik yılını kutlayan Prof. Dr. Bülent Gültekin, TürkiyeCumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze ekonomik olarak yaşadığı bunalımlardan ve enflasyon tehlikesinden bahsetti. Küresel çapta yaşanılan enflasyon sorununa ve ekonomikdaralmalara dikkat çeken Gültekin, kripto para piyasasına da değindi. Kapadokya Üniversitesi Youtube Kanalı’ndan da canlı olarak yayımlanan açılış dersi, Prof. Dr. Bülent Gültekin’in öğrencilerden gelen soruları yanıtlamasıyla son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.