banner461

Milli Eğitim Müdürlüğü  Erasmus+ Programı 2020 Mesleki Eğitim Alanında Akredite Edildi

 Erasmus+ Programı, Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan başvuruların değerlendirme süreci tamamlandı.

banner15
Milli Eğitim Müdürlüğü  Erasmus+ Programı 2020 Mesleki Eğitim Alanında Akredite Edildi
17 Mart 2021 Çarşamba 17:47

banner517
banner134

 Erasmus+ Programı, Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonu kapsamında 2020 yılı teklif çağrısı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan başvuruların değerlendirme süreci tamamlandı. Sunulan 264 başvurudan uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alınarak bağımsız dış uzmanlar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Eğitim Alanında Erasmus Akreditasyonuna hak kazandı.

  Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR ülke genelinde mesleki eğitim alanında akreditasyon belgesi alan kurumlardan olduğumuzu belirterek şunları ifade etti: "Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önem verdiğimiz mesleki eğitim alanında 2023 hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla çalışıyoruz. 2021-2027 yıllarını kapsayan akreditasyon programıyla pek çok alanda öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize yönelik uluslararası etkinlik gerçekleştirilecektir. Bu program öğrencilerimize yeni ufuklar açacak ve onların hayatında önemli bir yere sahip olacaktır. Mesleki eğitim alanında dünyanın farklı ülkelerinde yer alan uzman firmalarla iş birliği, ilimizde yer alan sanayi ve diğer kamu kuruluşlarıyla ortak yürütülecek çalışmalar, eğitim programlarıyla yurt dışı ziyaretleri, dil eğitimi ve yurt dışında staj imkanı programın sunduğu imkanlardır. Tüm bu imkanlar öğrenci ve öğretmenlerimizin gelişimini destekleyecek ve uluslararası yenilikleri takip etmelerini sağlayacaktır. Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Akreditasyonumuzun sağlanmasında emeği geçen ARGE ekibimize teşekkür ediyor, programın İlimiz eğitimine hayırlı olmasını diliyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.