banner461

NEHÜ’nün Önemli Lokomotiflerinden

2007 yılında resmen kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar Ülkemizin önemli eğitim kurumları arasına girme başarısını gösteren Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi bünyesindeki fakültelerin de geliştirilmesi ile adından bahsettirmeye devam ediyor.

banner15
 NEHÜ’nün Önemli Lokomotiflerinden
26 Aralık 2014 Cuma 16:42

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) 2007 yılında resmen kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar Ülkemizin önemli eğitim kurumları arasına girme başarısını gösteren Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi bünyesindeki fakültelerin de geliştirilmesi ile adından bahsettirmeye devam ediyor.

Üniversitenin gelişmesinde önemli noktalardan biri olan Eğitim Fakültesi 8 önemli bölümü ile ilimiz ve ülkemiz eğitimine katkı sağlıyor. Bünyesinde Almanca, İngilizce ve Fransızca dillerinin eğitimlerinin de verildiği yabancı diller bölümünün de bulunduğu Eğitim Fakültesi önümüzdeki yıllarda açılacak yeni bölümlerle Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinin yıldızı her geçen yıl parlayan fakültelerinden biri olacak.

Nevşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2547 sayılı kanun uyarınca 2011 yılında kuruldu.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü, Eğitim Bilimleri Bölümü, İlköğretim Bölümü, Türkçe Eğitimi, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü, Özel Eğitim Bölümü ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü eğitim fakültesinde şu an itibariyle bulunan bölümler.

Amacı, Bilimsel bilgiye katkı sunan, ülke ve dünya sorunlarına çözüm üreten, değişen koşullara uyum sağlayabilen, geleceğe yönelik hedefleri olan, ekip çalışması, liderlik ve iletişim becerilerine sahip, iletişim ve eğitim teknolojilerini etkin şekilde kullanabilen, bilgilerini ve tecrübelerini uygulamaya dökebilen, kültüre ve sanata duyarlı, özgüven ve hoşgörüsü sahibi,  yaşam boyu öğrenmeyi ve kendini yenilemeyi ilke edinmiş, kendisiyle ve çevresiyle barışık, mesleğine adanmışlık duygusuyla bağlı, eleştirel düşünebilen ve düşüncesini uygar bir şekilde ifade edebilen öğretmenler yetiştirmek.

Ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak üstün niteliklere sahip öğretmenler yetiştirerek, genel eğitim ve özel öğretim alanlarında bilimsel araştırmalar yaparak, ülkemizdeki ve dünyadaki eğitim sorunlarının çözümüne akademik katkıda bulunan ulusal ve uluslararası boyutlarda örnek bir fakülte olmak yolunda geçen 3 yıllık sürede önemli adımlar atılan Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi son yıllarda hayırseverlerin yardımları ile ilimiz eğitiminde iyi bir konuma ulaştırıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.