banner461

NEÜ’de IV. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Çalıştayı Başarıyla Sonuçlandı

Nevşehir Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen ve 18-20 Ocak tarihlerinde Üniversitemiz Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Uygulama Otelinde sürdürülen ‘IV. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Çalıştayı’ sonuç raporu yayınlandı.

banner15
NEÜ’de IV. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Çalıştayı Başarıyla Sonuçlandı
25 Ocak 2013 Cuma 15:22

banner134

 Son zamanlarda sınıf öğretmenliği ile ilgili yaşanan önemli gelişmelerin ortaya çıkardığı sorunlara çözüm yolları bulmak amacıyla düzenlenen IV. Ulusal Sınıf Öğretmenliği Çalıştayı başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı. Çalıştay sonunda ‘Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Alanında Lisansüstü Eğitim’ ve ‘İlkokul Dersleri İle Lisans Derslerinin Karşılaştırılması’ konularında 2 grubun sonuç raporları yayınlandı.

 

A Grubunun sonuç raporunda “İlkokul Derslerine İlişkin Çözüm Önerileri” ve “Lisans Derslerine İlişkin Çözüm Önerileri ayrı ayrı sunuldu. İlkokul dersleri ile lisans derslerinin karşılaştırılması yapılarak sonuca varıldı.

 

B Grubunun sonuç raporunda ise Sınıf Öğretmenliği ve Lisansüstü Programı, (Lisansüstü Dersler,  Lisansüstü Tez Konuları, Doçentlik İle İlgili Sorun, Çözüm ve Öneriler) konularına değinilerek sonuç raporu oluşturuldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.