banner461

Nevşehir Belediyesi İl Birincisi Altınyıldızlı Öğrenciyi Ödüllendirdi

Nevşehir Belediyesi İl Birincisi Altınyıldızlı Öğrenciyi Ödüllendirdi

banner15
Nevşehir Belediyesi İl Birincisi Altınyıldızlı Öğrenciyi Ödüllendirdi
22 Kasım 2022 Salı 15:12

banner134

24 yıldır OKS, SBS, TEOG ve LGS sınavlarında Nevşehir 1.si okul olan ve  62 Türkiye 1.liği elde ederek bireysel ve kitlesel başarıda Nevşehir’in en kaliteli ve Türkiye’nin en başarılı okullarından birisi olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencisi Nejla AYDIN Nevşehir Belediyesi tarafından organize edilen deneme sınavında İl Birincisi olmuştur.

2023 LGS sınavlarına büyük bir gayretle hazırlanan 8.sınıf öğrencilerimizin her yıl olduğu gibi yine LGS sınavlarında bireysel ve kitlesel dereceleri kazanacağına olan inancımız tamdır.

Özel Altınyıldız Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Nejla AYDIN 17 Kasım 2022 Perşembe günü saat 13.00’de Nevşehir Belediyesi’nde gerçekleşen ödül töreninde Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet SAVRAN tarafından birincilik ödülünü almıştır. Ödül töreninde öğrencinin ailesi, müdür yardımcımız ve rehber öğretmenimiz eşlik etmiştir.       

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime Geçiş Sınavlarında 62 Türkiye 1.liği elde etmiş ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul olmuştur. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, Sosyo-Kültürel alanlardaki başarıları ve muhteşem okul kampüsü ile Nevşehir'in ve Türkiye'nin öncü okulu olmaya devam etmektedir.

Mezun ettiği 1.210 Öğrencisini Fen Lisesine, 740 Öğrencisini Anadolu Lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten aynı zamanda Türkiye’nin Örnek Okulu olarak, Aklın ve bilimin ışığında Türkiye’nin Geleceği olarak yetişen öğrencilerimizi ve onları bu hedefte yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.