banner461

Nevşehir'de ilk bayramlaşma programı NEVÜ’de düzenlendi

Nevşehir'de ilk bayramlaşma programı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü tarafından düzenlendi

banner15
Nevşehir'de ilk bayramlaşma programı NEVÜ’de düzenlendi
29 Nisan 2022 Cuma 18:10

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü tarafından ‘ Ramazan Bayramı’ dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

NEVÜ tarafından geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma programı her yıl olduğu gibi bu yıl da NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine; NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Savaş Benli, üniversitede görev yapan akademik ve idari personel katıldı.

Bayramların birlik ve beraberliğin pekişmesinde önemli bir rol üstlendiğine değinen Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, tüm personele aileleriyle güzel bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu. Aktekin, “Biz üniversite olarak akademik ve idari personelimizin yanı sıra, üniversitemizde eğitim gören her bir öğrencilerimizle büyük bir aileyiz. Ve bu ailemiz, her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Sahip olduğumuz inanç gereği Ramazan Ayı, bayramlar ve özel günlerde kutsallığı ile birlikte bizlerin ve toplumumuzun birlik ve beraberliğinin perçinlenmesinde de büyük rol üstlenmekte.

Geçtiğimiz yıllarda başlayan pandemi hayatımızın her alanıyla birlikte toplumumuzun bu güzelliklerini de olumsuz etkiledi ve Ramazan Ayı’nda ve bayramlarda bir araya gelemedik.  Ancak Allah’ın izniyle bu sene Ramazan Ayı’nda dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneğini üniversite- şehir bütünleşmesiyle hep birlikte yaşadık. Özellikle bu Ramazan Ay’ında üniversitemizde eğitim gören 2 bin öğrencimize Nevşehir Valiliği, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi, Nevşehir Belediyesi ve şehrimizin hayırseverlerinin destekleriyle hafta içi her gün ücretsiz iftar programları düzenledik.

Bu vesileyle siz değerli personelimize, ailelerin bizlere birer emaneti olan öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitimlerini tamamlamarı için göstermiş olduğunuz özverili çalışmalarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Ayrıca bayram boyunca gerek aileniz ve yakın akrabalarınız, gerekse bulunduğunuz çevrenizle güzel bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum” diye konuştu.

Rektör Aktekin daha sonra beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Savaş Benli ile birlikte bayramlaşma programına katılan tüm personelin bayramını kutladı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.