banner461

Nevşehir Jandarmadan öğrencilere online trafik eğitimi

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan İlköğretim Okullarında eğitim gören öğrencilere daha önce jandarma trafik personeli tarafından trafik güvenliği eğitimleri yüze yüze ve eğlenceli hale getirilerek uygulamalı bir şekilde verildi.

banner15
Nevşehir Jandarmadan öğrencilere online trafik eğitimi
12 Ocak 2021 Salı 14:53

banner143
banner134

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine kurularak uzaktan eğitim uygulamaları üzerinden 197 öğrenciye trafik güvenliği eğitimi verilmiştir.  Trafik eğitimleri ile yarının bireylerinin şimdiden yetiştirilmesi ve onların yetiştireceği nesillere alt yapı oluşturulması hedeflenmiştir. 

Bu kapsamda öğrencilere Jandarma trafik personeli tarafından emniyet kemeri takılması, okul servis araçlarında uyulması gereken kurallar, trafikte dikkat edilmesi gereken diğer konular hakkında bilgilendirme yapılmış ardından öğrencilerden gelen sorulara cevap verilmiştir.

Nevşehir İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan İlköğretim Okullarında Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan koordine sonucu; Jandarma Trafik Timleri tarafından, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden,01-10 Ocak 2021 tarihleri arası 197 öğrenciye “Trafik Güvenliği Dersi” verildi.

Jandarma Trafik Timleri tarafından Trafik bilincini ileri seviyeye getirmek amacıyla çocuklarımıza yönelik farkındalık çalışmalarımıza ve trafik eğitimi faaliyetlerimize hassasiyetle devam edilecektir.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.