banner461

Nevşehir mesleki eğitimde üretim artacak

Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü Memet Polat başkanlığında, ilimizde mesleki eğitimde üretimi artırmak amacıyla toplantı gerçekleştirildi.

banner15
Nevşehir mesleki eğitimde üretim artacak
22 Mart 2022 Salı 22:11

banner517
banner134

Toplantı, Mesleki ve Teknik eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı proje okulu olan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin üretim kapasitesi ve döner sermayesinin arttırılması amacıyla yapıldı.

Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü Memet Polat başkanlığında yapılan toplantıya PYK Başkanı Cengiz Yıldız, PYK üyeleri Ahmet Daldiken ve Ahmet Seçen, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve alan şefleri katıldı.

Nevşehir İl Millî Eğitim Müdürü Memet Polat yaptığı açıklamada "Mesleki eğitimde önceliğimiz eğitim-üretim-istihdam döngüsünü güçlendirmektir. Bu kapsamda attığımız adımlardan bir tanesi de döner sermaye kapsamında meslek liselerimizde yapılan üretim kapasitesini artırmaktır. Bu artışla öğrencilerimizin yaparak öğrenme kapasiteleri artırarak mezun olduklarında istihdam edilebilirliklerini yükseltmeyi hedefliyoruz.  Mesleki eğitim alanında hedeflerimize ulaşmamız için bizlere destek olan tüm paydaşlarımıza, PYK Heyetimize, idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.