banner461

Nevşehir Milli Eğitim'de Torpil Mi Başladı?

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birilerine yaranmak adına usulsüz şekilde öğretmen görevlendirmesi yaptığını ifade ederek 'şımarmayın' yorumunda bulundu.

banner15
Nevşehir Milli Eğitim'de Torpil Mi Başladı?
22 Şubat 2017 Çarşamba 14:47

banner517
banner134
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birilerine yaranmak adına usulsüz şekilde öğretmen görevlendirmesi yaptığını ifade ederek 'şımarmayın' yorumunda bulundu.
 
Mustafa Uğur, "Kavak Ortaokulu'ndan  özür ataması takvimi ile Merkez Atatürk Ortaokulu'na gelen ve Nevşehir Belediye Başkan Yardımcılarından birinin kızı olduğunu öğrendiğimiz Seda Doğan isimli öğretmen, usulsüz bir şekilde Merkez 75. Yıl Ortaokulu'na görevlendirilmiştir. Atatürk Ortaokulu'ndan öğrenim gören çocuklarımızı umursamadan, öğretmensiz bırakan Milli Eğitim Müdürlüğü hem torpil yapmış hem de söz konusu okulun bulunduğu mahallenin çocuklarına sırt çevirmiştir" dedi.
 
Usulsüz şekilde yapılan bu öğretmen görevlendirmesinin başta söz konusu okullarda görev yapan öğretmenler olmak üzere il merkezindeki öğretmenlerden büyük tepki büyük tepki çektiğini ifade eden Uğur, "Benim kızım o mahalledeki okulu beğenmemiş hem evine de uzak mantığını 'emir demiri keser' olarak yorumlayan Milli Eğitim Müdürü Demir eğitim çalışanlarından ve halkımızdan hiç mi utanmamaktadır? Biz fedakar ve cefakar eğitimcilerin huzura ve morale ihtiyacı var, ötekileştirme ve ayrıştırma yapılmasın diye açıklama yaparken bu tür uygulamaların hayata geçtiğini görünce eğitim adına üzülmekteyiz" şeklinde konuştu.
 
Uğur açıklamasının sonunda ise konuyla ilgili şok bir iddiada bulunarak, "Söz konusu öğretmen usulsüz şekilde 75. Yıl Ortaokulu'na görevlendirilince Atatürk Ortaokulu'nda boşalan Türkçe dersinin bir kısmına okulun Din kültürü dersi öğretmeni girmektedir. Görevlendirildiği okulda ise Türkçe dersi diğer öğretmenlerden alınarak bu torpilli öğretmene verilmektedir. Bu şehirdeki tüm ilgili yetkililere soruyorum milletin çocuğunu öğretmensiz bırakan, diğer yanda öğretmenlerin dersini gasp eden anlayışla mı biz 2023'e gideceğiz? Hamasetle makam koltuğuna sarılan ve emirle eğilmeye başlayan demire söyleyin, islamı kullanmayı bırakısın, kul hakkı yememeyi öğrensin, adil olmayı öğrensin, müslümana yakışır şekilde iş yapsın. Allah doğru olanla beraberdir hatırlasın" dedi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.