banner461

Nevşehir Özel Yumurcak Anaokulu Hizmete Girdi

Nevşehir yeni ve farklı bir özel anaokuluna daha kavuştu. Özel Yumurcak Anaokulu Nevşehirlilerin hizmetine girdi.

banner15
Nevşehir Özel Yumurcak Anaokulu Hizmete Girdi
31 Aralık 2020 Perşembe 11:45

banner143
banner134

Nevşehir Esentepe Mahallesi Şafak Sokak No:14'te ki adresinde hizmet vermeye başlayan Özel Yumurcak Anaokulu, 2020-2021 eğitim öğretim döneminde 3-6 yaş arasındaki öğrencilerine kapılarını açarak kayıtlara başladı.

Okul öncesi çocuklara “Geleceğine Dokunun” sloganıyla yola çıkarak tam donanımlı ekipmanları ve uzman kadrosu ile hizmete giren Özel Yumurcak Anaokulunun Müdüresi Ayşe Taşpınar yaptığı açıklamada; “Son derece modern ve hijyenik olarak tesis edilen, özel hobi bahçeleri, her çocuğun bireysel özelliklerine uygun farklı eğitim sistemiyle Nevşehir'in örnek okul öncesi eğitim kurumu olmak için yola çıktık. 3-6 yaş arası çocuklarımıza eğitim verecek olan kurumumuzda çocuklarımızı, yaparak-yaşayarak ve keşfederek öğrenmeleri için hazırladığımız ortamda, dini, kültürel ve evrensel değerleri dikkate alarak yetiştireceğiz. Düşüncelerini rahatça ifade eden, özgüven duygusu yüksek, problem çözme becerisi gelişmiş, ihtiyaçlarını kimseye ihtiyaç duymadan karşılayabilen, dinini, vatanını, sanatı ve bilimi seven, nitelikli bireyler yetiştirmek için varız” 

Bu manada oyun odası, drama odası, hobi köşeleri ile donatılı anaokulumuzun branş eğitimlerinde, İngilizce, Matematik, Değerler Eğitimi (Kuranı Kerim, Güzel Ahlak ve Din bilgisi) Akıl Oyunları, Drama, Görsel Sanatlar, el becerisi gibi eğitimlerimiz olacaktır.” dedi.

Nevşehir Mahmud Sami Ramazanoğlu Vakfı İl Temsilcisi Cemil Usta; "Özel Yumurcak Anaokulu ile ana gayemiz çocuklarımıza Besmeleyi, Kelime-i tevhidi öğretmek ve Yüce Rabbimiz Allah'ı ve Peygamber Efendimizi (S.A.V.) tanıtmak Dinini, vatanını, bayrağını, memleketini sevdirmek. Güzel ahlaklı gelecek nesiller oluşturmaktır" dedi.

Vakıf Başkanı Hüseyin Daldiken'de yaptığı açıklamasında; “En kıymetli varlıklarımız çocuklarımız İslam yaşam tarzını sadece evde yaşanması gereken bir olgu olarak algılamamalı. İslam’ın ev dışında da olması gerektiği küçük yaşta öğretilmeli. Müslüman çocukların kendi dinlerini, doğruları, haya gibi gereklerini küçük yaşta öğrenmeleri gerekiyor. O nedenle böyle bir anaokuluna şehrimiz Nevşehir'de ihtiyaç vardı. Bizde bu eksikliği gidermek için bu güzide kurumumuzu Nevşehir halkının hizmetlerine sunduk” dedi...

Özel Yumurcak Anaokulu, Modern fiziki şartları, uzman kadrosu ve örnek eğitim modeliyle kayıtlarımız başlamıştır.

Nevşehir Özel Yumurcak Anaokulu

İrtibat tel:

0 384 213 55 20

0 549 213 55 20

Adres: Esentepe Mahallesi Şafak Sokak No:14 NEVŞEHİR


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.