banner461

Nevşehir Türkiye Genelinde 50 Meslek Lisesi Arasında

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Meslek Liselerine Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı kurulumu yapılacaktır.

banner15
Nevşehir Türkiye Genelinde 50 Meslek Lisesi Arasında
02 Nisan 2021 Cuma 18:01

banner517
banner134

İlk etapta Türkiye genelinde 50 pilot okula kurulacak bütünleşik laboratuvarlardan biri ilimiz Nevşehir'de Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kurulacaktır.

    MEB'in okullar arası başarı farklarını azaltmak ve mesleki eğitimi güçlendirmek için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" Nevşehir'de tüm hızıyla devam ediyor. "1000 Okula 1000 Kütüphane" projesiyle geçtiğimiz günlerde 1000 Meslek Lisesi kapsamında yer alan Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphaneleri zenginleştirildi. Şimdi de "1000 Meslek Lisesine 1000 Laboratuvar" projesiyle Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bütünleşik laboratuvar kurulması için hummalı bir çalışma başladı. Okulun uygun görülen fiziki alanında fizik, kimya ve biyoloji alanlarında bütünleşik laboratuvar kurulup öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunulacaktır.

    Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR " Milli Eğitim Bakanlığımız, meslek liselerimize yönelik projeleriyle mesleki eğitimde gelinen yeri her zaman daha ileriye taşımaktadır. Eminiz ki, salgınla mücadele döneminde de üretim kapasitesini artırarak ülkemizin pek çok konuda ihtiyacını gideren meslek liselerimiz eğitim sistemimizin modeli haline gelecektir. İlk 50 okuldan biri olan Acıgöl 15 Temmuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde kurulacak olan bütünleşik laboratuvar öğrencilerimizin analitik düşünme, yorumlama gibi becerilerini geliştirecek ve onları daha donanımlı hale getirecektir. Laboratuvarımızın kurulması için çalışmalara başlanmış olup haziran ayında tamamlanması planlanmaktadır. İlimiz eğitimine ve okulumuza hayırlı olsun." diyerek memnuniyetini dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.