banner461

Nevşehir’de Bir İlk : Matematik Atölyesi Projesi

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kapadokya Üniversitesi arasında” Matematik Atölyesi Projesi” İşbirliği Protokolü imzalandı.

banner15
Nevşehir’de Bir İlk : Matematik Atölyesi Projesi
19 Temmuz 2018 Perşembe 17:37

banner517
banner134

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kapadokya Üniversitesi arasında” Matematik Atölyesi Projesiİşbirliği Protokolü imzalandı. İmza töreni Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Hasan Ali KARASAR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Murat DEMİR ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Rıfat YILDIZ’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Nevşehir´de öğretmen ve öğrencilerimizin Matematik dersine bakış açılarını değiştirecek , ezberci değil, oyun ve uygulama esaslı eğitim alacaklarını ifade etti. Ayrıca “Matematik Atölyesi Projesi” ile ülkemizin önemli temel sorunlarından biri olan bilgi üretmek ve bilgiyi iyi kullanmak konusundaki eksikliklerin çözümüne katkı sağlayarak, Nevşehir’de yıldız matematikçiler yetiştirebileceklerini söyledi. Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sayın Hasan Ali KARASAR ise; Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği içinde çalıştıklarını, bu kapsamda oluşturulan Matematik Atölyesi ile çocuklarımızın geleceklerine yön verebilmek adına önemli bir adım attıklarını ifade etti.
        İmzalanan protokolün ardından İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Hasan Ali KARASAR’ a ve Prof Dr. Rıfat YILDIZ’a teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.