banner461

Nevşehir’de geleceğin teknoloji yıldızları yetişecek

Nevşehir'de “Deneyap Teknoloji Atölyesi” kurulması için çalışmalar başladı.

banner15
Nevşehir’de geleceğin teknoloji yıldızları yetişecek
10 Mayıs 2022 Salı 19:06

banner517
banner134

Cumhurbaşkanlığımızın 100 Günlük Programında yer alan “81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi Kurulması” hedefi doğrultusunda Nevşehir’de “Deneyap Teknoloji Atölyesi” kurulması için çalışmalar başladı.

Teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne 2021-2022 eğitim öğretim yılı ortaokul seviyesi için; 4 ve 5. sınıflar Lise seviyesi için 8. 9. ve hazırlık sınıflarında öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabileceklerdir.

Ülkemizin kalkınması için olmazsa olmaz gördüğümüz “Milli Teknoloji Hamlesi”nin itici gücünü oluşturacak, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı ortaokul seviyesi için; 4. ve 5. sınıflar Lise seviyesi için 8. 9. ve lise hazırlık sınıflarında öğrenim gören öğrenciler başvuru yapabileceklerdir. Başvuru yapan öğrenciler e-sınav ve uygulama sınavı  olmak üzere iki aşamayı başarıyla tamamladıktan sonra Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya hak kazanabileceklerdir. Başvurmak isteyen adayların elektronik ortamda yapılacak olan e-sınava ön başvurularını 31 Mayıs 2022 saat 23.59’a kadar tamamlamaları beklenmektedir.

Ayrıca 13 Mayıs 2022 Cuma günü Saat 20:00’da Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızca ilimiz dahilindeki ortaokul ve lise müdürleri ve öğretmenlerine yönelik çevrimiçi “Deneyap Teknoloji Atölyeleri  Bilgilendirme Toplantısı” düzenlenecektir. Konuyla ilgili olarak Nevşehir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürümüz Yusuf Şahin, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat'ı ziyaret ederek ilimizde kurulacak 'Deneyap Teknoloji Atölyeleri' hakkında bilgilendirmelerde bulunmuştur. İlimizdeki ortaokul ve liselerde gerekli duyuruların yapılması ve öğrenci başvuruları konusunda desteklerini talep etmiştir.

Bu çerçevede, Milli Teknoloji Hamlesi yolunda yarının teknolojisini üretecek gençleri yetiştirme noktasında hedef kitleye ulaşabilmek büyük önem arz etmekte olup; Deneyap Teknoloji Atölyesi ve başvuru süreci ile ilgili detaylı açıklamalar ve başvuru linki https://www.deneyapturkiye.org web sayfasında yer almaktadır.

Nevşehir'de Deneyap Teknoloji Atölyemiz, Milli Teknoloji Hamlesi 'ne imzasını atmak isteyen gençlerimizi bekliyor.

DENEYAP kapsamında kazandığımız her öğrencimiz, gencimiz geleceğimize yaptığımız en güzel yatırım olacaktır. Potansiyellerini keşfederek icat çıkarma kapasitesi olan teknoloji tutkunu gençlerimizi Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almak üzere başvuru yapmaya davet ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.