banner461

Nevşehir'de Öğrencilere Sağlık Eğitimi

Bilindiği gibi, sağlık eğitiminin amacı, bireylere ve dolayısıyla topluma, kendi çaba ve gayretleriyle sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yardım etmek.

banner15
Nevşehir'de Öğrencilere Sağlık Eğitimi
15 Aralık 2014 Pazartesi 13:15

banner517
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Bilindiği gibi, sağlık eğitiminin amacı, bireylere ve dolayısıyla topluma, kendi çaba ve gayretleriyle sağlıklı bir yaşam sürmeleri için yardım etmek. Bu amaçla, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Merkez ve İlçe genelindeki ilkokul, ortaokul, ve liseleri kapsayacak şekilde ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde uygulanmak üzere, ‘’Bulaşıcı Hastalıklar ve Korunma Yolları, Bağışıklama Programı, Zoonotik Hastalıklar ve Korunma Yolları, Kuduz Hastalığı ve Korunma Yolları ve Kişisel Hijyen’’ konulu eğitim programı hazırlandı.
Okullarıda eğitim kapsamında, Su ve Besinlerle Bulaşan Hastalıklar, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA), Tüberküloz ve Kuduz hastalığına ilişkin broşürlerin verildiği, El yıkama, Tuvalet alışkanlığı ve temizliği, Diş fırçalama ile ilgili video gösterimleri  yapılmakta.     
Bu kapsamda; Özyayla, Boğaz, Alacaşar, Basansarnıç, Balcın, Sulusaray, Nar, Göreme, Uçhisar, Kaymaklı, Lütfi Pamukçu, 20 Temmuz, Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu, Nevşehir 2000 Evler Anadolu Lisesi, Nevşehir Toki Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Nevşehir Anadolu Lisesi, Nevşehir Anadolu Öğretmen Lisesi öğretmenlerine ve öğrencilerine yönelik, Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şubesi personeli tarafından Ekim ayında 885, Kasım ayında 1730 öğrenciye eğitim verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.