banner461

Nevşehir’de Yaz Kur’an Kursları başladı.

Nevşehir’de okulların tatil olmasıyla birlikte Yaz Kur’an Kursları başladı.

banner15
23 Haziran 2019 Pazar 11:40

banner134

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl belirlenen "Camiler çocuk dolsun, ahlakı Kur'an olsun" sloganıyla yaz Kur'an kursları başladı.

Nevşehir Yaz Kur’an kursunda öğrenciler Kelimei şehadet ve manasını öğrendiler. İzlemek için TIKLAYINIZ!

Nevşehir Merkez Hacı Pembe Avlanmaz Kur’an İlimleri Merkezinde açılan Yaz Kur’an kursunu ziyaret eden İl Müftüsü Yakup Öztürk, “Geleceğimiz açısından milli ve manevi değerlerine bağlı, dindar bir neslin yetişmesi için, Allah’ını peygamberini tanıyan, helali-haramı bilen, büyüğüne saygılı, küçüğüne sevgili, vatanına, milletine, devletine ve bayrağına bağlı nesillerin yetişmesi için bizlere çok büyük görev düşmektedir. İki ay boyunca öğrencilere Kur'an öğretimi, Peygamberimizin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi dersler verilecektir. Bu nedenle çocuklarını yaz kurslarına gönderen velilere teşekkür ediyorum. Yavrularımıza başarılar diliyorum, bunları emanet alan Kur’an kursu öğreticilerimize ve din görevlilerimize bu mukaddes görevi yaparken öncelikle sabır ve metanet diliyorum. Her birinin sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörü duygularıyla ve ibadet aşkıyla bu hizmeti yapacaklarına yürekten inanıyorum ve bu konuda onlara da başarılar diliyorum” dedi.

Yaz Kur’an kursuna kayıt yaptıran hiçbir öğrenciden ücret alınmadığını, bilakis hem Kur’an-ı Kerim hem elifbalar hem de temel bilgi kitaplarının Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hediye edildiğini belirterek, geçen sene Nevşehir genelinde 12922 öğrenciye eğitim verdiklerini, bu sene ise hedefin en az 15 bin öğrenciye ulaşmak olduğunu ifade eden İl Müftüsü Öztürk, kurslara katılan öğrencilere başarılar dileyerek Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından özel olarak hazırlanan kitapları dağıttı.

2019 yaz Kur’an kurslarında eğitimler, 17 Haziran - 09 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Çocuklarını yaz Kur'an kurslarına kaydettirmek isteyen veliler, camilerden ve Kur'an kurslarından kayıtlarını 24 Hazirana kadar yaptırabilecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.