banner461

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO ile Acıgöl OSB Arasında İşbirliği Protokolü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında ikili işbirliği protokolü imzalandı.

banner15
NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO ile Acıgöl OSB Arasında İşbirliği Protokolü
20 Kasım 2019 Çarşamba 15:36

banner134

2018 yılında NEVÜ bünyesinde Nevşehir’in Acıgöl İlçesinde kurulan ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencilerini alan NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO öğrencilerinin üniversite-sanayi işbirliği kapsamında belirlenecek alanlar üzerinde uygulamalı eğitim alabilmeleri amacıyla NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO ile Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında protokol imzalandı. Nevşehir’in Acıgöl İlçe Belediyesinde düzenlenen imza törenine; Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Çoban, Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Çiçek katıldı.

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Doç. Dr. Serap Çoban ve Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mehmet Çiçek’in birlikte imzaladığı protokol çerçevesinde; üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmek ve sürdürülebilir bir diyalog sistematiği oluşturulmak, üniversitede üretilen bilgiyi ticarileştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmak, üretim ve hizmet sektörlerinde inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerini desteklemek, Kamu, Üniversite ve Sanayi İşbirliği (KÜSİ) kapsamında müşterek faaliyetler düzenlemek, öğrencilere konusunda uzman kişiler tarafından derslerin verilmesi sanayinin isteklerine cevap verebilecek donanıma sahip teknikerler yetişmesinin sağlanması ve öğrencilerin iş yerinde uygulama yaparak, iş disiplinini görmeyi ve grup çalışması yapma fırsatı bulmalarının sağlanması amaçlanıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.