banner461

NEVÜ Gülşehir Sosyal Bilimler MYO’dan Mezuniyet Töreni

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler için, mezuniyet töreni düzenlendi.

banner15
NEVÜ Gülşehir Sosyal Bilimler MYO’dan Mezuniyet Töreni
27 Haziran 2022 Pazartesi 16:52

banner517
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından 2021-2022 eğitim-öğretim yılında mezun olan öğrenciler için, mezuniyet töreni düzenlendi.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Erdem Selman Develi, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mehmet Uçar ve Öğr. Gör. Sıddık Ünal, akademik ve idari personel, öğrenciler ile aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamlayan Lojistik Programı öğrencilerinden Zişan Koç’un, tüm arkadaşları adına heyecan ve mutluluğunu katılımcılarla paylaşmasıyla başladı

Koç, “Başlangıçlar güzeldir, bitişler zor. Tanışmalar heyecanlı ve umutlu ayrılışlar ise acı. Beni ve sanıyorum ki tüm arkadaşlarımı şu günlerde hüzünlendiren bir dönemdeyiz. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Beni bu günlere getiren ve desteklerimi üzerimden hiç eksik etmeyen aileme ve tabii ki üzerimde emeği olan olmayan okulumun saygı değer hocalarıma ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım. Ve buradaki bütün arkadaşlarıma yeni meslek hayatlarında başarılar dilerim” diye konuştu.

Okul Müdürü Develi: Mezuniyet Bundan Sonraki Hayatınız İçin Sadece Yeni Bir Başlangıç

Mezun olan tüm öğrencilerin ve mezuniyet törenine katılan ailelerinin heyecan, mutluluk ve gururlarını paylaşan Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Erdem Selman Develi “Tolstoy; ‘tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar; ya bir insan bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir’ der. Sizlerin, memleketlerinizden yolculuğa çıkarak bu şehre bir yabancı olarak gelişinizin üzerinden yaklaşık olarak iki sene geçti. Aslında bu mezuniyet töreni öğrencilik hayatınız için şimdilik bir son, ancak bundan sonraki hayatınız için sadece yeni bir başlangıç. Tabi bu başlangıç ile birlikte kendinize kısa, orta ve uzun vadeli hedefler koymanız gerekiyor. Kısa vadeli hedef bir fakülteden mezun olmak, orta vadeli hedef bir iş sahibi olmak ve uzun vadeli hedef ise vatanına-milletine faydalı, devletine bağlı bir birey olabilmektir. Ancak uzun vadeli hedefi gerçekleştiremediğiniz müddetçe, kısa ve orta vadeli hedefi gerçekleştirmenin kişisel getirisinin dışında toplumsal anlamda herhangi bir katkısı olmayacaktır.

Sözlerimi burada noktalarken, mezuniyet törenimizin gerçekleştirilmesinde maddi-manevi tüm katkılarından dolayı Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Semih Aktekin ve yönetimine teşekkür etmek isterim. Bununla birlikte mezuniyet töreninin hazırlanmasında emeği olan tüm akademik ve idari personele, Türkiye’nin dört bir tarafından gelerek mezuniyet törenimize katılan tüm misafirlerimize ve aslında bu mezuniyet töreninin baş aktörleri olan siz değerli öğrencilere tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu Dereceyle Bitiren Öğrencilere Plaketleri Verildi

Yapılan konuşmaların ardından 2021-2022 eğitim-öğretim yılında Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamlayan Zişan Koç’a plaketini NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Şahinkaya, okul ikincisi Sonay Katarcı’ya plaketini Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Erdem Selman Develi ve okul üçüncüsü Esra Oflaz’a ise plaketini Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Sıddık Ünal verdi.

Mezuniyet Yaş Kütüğünde Yerini Aldı

2021-2022 eğitim-öğretim yılında Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nu birincilikle tamamlayan Zişan Koç, mezun olan tüm arkadaşları adına haklı heyecan, gurur ve mutluluğunu mezuniyet yaş kütüğüne çaktığı plaka ile perçinledi.

Gülşehir Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu programlarından dereceyle mezun olan öğrencilere belgelerinin verilmesiyle devam eden tören, mezun olan tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve öğrencilerin katılımcıların alkışları eşliğinde keplerini hep birlikte havaya atmaları ile sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.